Zavrieť

Porady

Preplatok z roč. zúčt. dane v potvrdení

Prosím o radu: ak ÚPSVaR žiada potvrdenie o čistom mesačnom príjme za posledných 6 mesiacov,mám do príjmu zarátať aj preplatok z roč.zúčt.dane za r. 2007,vyplatený v marci 2008?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Zákonník práce definuje čistý príjem v § 134 odst. 9 takto:
    9) Ak sa na účely výpočtu peňažných plnení vychádza podľa všeobecne záväzných právnych predpisov z priemerného mesačného čistého zárobku zamestnanca, tento zárobok sa zisťuje z priemerného mesačného zárobku odpočítaním súm poistného na sociálne poistenie, príspevku na doplnkové dôchodkové sporenie, preddavku poistného na zdravotné poistenie a preddavku na daň z príjmov fyzických osôb vypočítaných podľa podmienok a sadzieb platných pre zamestnanca v mesiaci, v ktorom sa tento zárobok zisťuje.


    Z toho dôvodu by som do potvrdenia o čistom príjme neuvádzala daňový preplatok z RZD.

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Podľa môjho názoru si urobila dobre. Môj názor je, že k čistej mzde sa neráta daňový preplatok z RZD, nakoľko ten sa týka minulého roka. Tak isto v mzdovom liste mám kolonku ČM a daň. preplatok je mimo.

    bellav je offline (nepripojený) bellav

    bellav
    Ja si myslím,že by som ten preplatok tam mala zarátať,lebo ak toto potvrd. žiadal Úrad práce v priebehu r. 2007, práve o túto sumu bol čistý príjem menší. Ozvite sa, prosím....

    emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

    účtovnik amater emily 2
    prave ma podobny pripad, potvrdenie o čistom prjme, bez DB a nem. dávok a nie som si ista , či tam rátat preplatok dane z roč. zučtovania

    dakujem
    emily 2
    Naposledy upravil emily 2 : 18.05.10 at 16:50

    emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

    účtovnik amater emily 2
    Toto je potvrdenie o čistom príjme za rok 2009 ( bez DB a Nem. dávok ), žiadny priemer. Už si nepamätám , pre koho to potrebuje,papier mi ostal v robote na stole.
    Vzťahuje sa to aj na toto ?

    emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

    účtovnik amater emily 2
    Prosim , mohol by mi to ešte niekto potvrdiť, na tom papieri je len napisane : služi ako doklad pre soc. učely ...

    diky moc

    emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

    účtovnik amater emily 2
    Tamila Pozri príspevok
    Zákonník práce definuje čistý príjem v § 134 odst. 9 takto:
    9) Ak sa na účely výpočtu peňažných plnení vychádza podľa všeobecne záväzných právnych predpisov z priemerného mesačného čistého zárobku zamestnanca, tento zárobok sa zisťuje z priemerného mesačného zárobku odpočítaním súm poistného na sociálne poistenie, príspevku na doplnkové dôchodkové sporenie, preddavku poistného na zdravotné poistenie a preddavku na daň z príjmov fyzických osôb vypočítaných podľa podmienok a sadzieb platných pre zamestnanca v mesiaci, v ktorom sa tento zárobok zisťuje.


    Z toho dôvodu by som do potvrdenia o čistom príjme neuvádzala daňový preplatok z RZD.
    Tak som to urobila ako mi poradila Tamila .Ďakujem .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.