Zavrieť

Porady

Preradenie z 9.plat.triedy do 8.

Vie mi niekto poradiť ? Od 1.5. 2008 sme boli všetky vychovávateľky preradené z 9.platovej triedy do 8.platovej triedy aj keď máme výnimku zo
vzdelania.Zamestnávateľ nevydával samostatné rozhodnutie o udelení výnimky zo vzdelania, keďže táto výnimka vyplýva z platového dekrétu.
V zákone č.553/2003 Z.z.o odmeňovaní je uvedené , že zamestnancom, ktorému zamestnávateľ podľa predpisov platných do decembra 2003 zachoval výnimku z plnenia kvalifikačného predpokladu vzdelania, zostáva táto výnimka zachovaná po celý čas vykonávania pracovnej činnosti s rovnakým, alebo obdobným charakterom aký má pracovná činnosť, na ktorej vykonávanie bola výnimka udelená.Máme nárok na 9. platovú triedu, alebo máme byť zaradené do 8.pl.tr.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

    jaros5
    janka1710 Pozri príspevok
    Vie mi niekto poradiť ? Od 1.5. 2008 sme boli všetky vychovávateľky preradené z 9.platovej triedy do 8.platovej triedy aj keď máme výnimku .... Máme nárok na 9. platovú triedu, alebo máme byť zaradené do 8.pl.tr.
    Podla mna mate narok byt zaradené v 9. platovej triede;( zo školstva som uz "von" skoro pol roka). Ak vysla nejaka nová vyhlaska, smernica, ktora to upravuje inak - tak sa mylim.

    janka1710 je offline (nepripojený) janka1710

    janka1710
    A ja si to myslím........... a ďakujem za kladnú odpoveď.........asi treba o to správne zaradenie bojovať........

    Kutka je offline (nepripojený) Kutka

    Kutka
    Ak si od roku 2003 nemenila zamestnávateľa, výnimka platí. Máš byť zaradená v 9. platovej triede. Môžem sa spýtať z ktorého si okresu?

    Anajo je offline (nepripojený) Anajo

    Anajo
    pracujem ako vychovávateľka v ŠKD , podpisovala som v r.2008
    novú pracovnú zmluvu na novom pracovisku a tiež som bola preradená do 8.triedy . Od r. 1990 mám ukončené dvojročné pomaturitné kvalifikačné štúdium na pedagogickej škole odbor vychovávateľstvo-tv,pracovala som v školstve v 9. plat. triede,tiež by som rada vedela, či musím mať " po novom" už bakalárske štúdium na 9 plat. triedu...

    galia je offline (nepripojený) galia

    galia
    ak bola udelená výnimka zo vzdelania tak určite je to 9 trieda a odpočet je 3 roky. ak si nebola preradená na inú činnosť a náplň práce ti zostala zachovaná. je to - nariadenie vlády SR č. 151/2007 Z.z

    Preradenie z 9.plat.triedy do 8.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.