Zavrieť

Porady

Príjmový doklad

Prosím o pomoc, SZČO od 1.8.2008 je plátcom DPH. Vystavenú faktúru zapíšem do pohľadávok a tiež do evidencie DPH a to základ dane 5613,40 a DPH 1066,60. Príjmový doklad o zaplatení rozpíšem nasledovne v peňažnom denníku
príjem do pokladne 6680,- SK a zároveň aj úhrada pohľadávky
5613,40 SK do kolonky výrobky a služby POZD
1066,60 Sk do kolonky DPH ako PNZD
je takto zápis príjmového dokladu správny? Ďakujem za kontrolu .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Magda Pozri príspevok
    Prosím o pomoc, SZČO od 1.8.2008 je plátcom DPH. Vystavenú faktúru zapíšem do pohľadávok a tiež do evidencie DPH a to základ dane 5613,40 a DPH 1066,60. Príjmový doklad o zaplatení rozpíšem nasledovne v peňažnom denníku
    príjem do pokladne 6680,- SK a zároveň aj úhrada pohľadávky
    5613,40 SK do kolonky výrobky a služby POZD
    1066,60 Sk do kolonky DPH ako PNZD
    je takto zápis príjmového dokladu správny? Ďakujem za kontrolu .
    Ano - je to správne.

    Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

    Zitulda
    Prosím poradiť a keď som náhodou svoju otázku presmerujte ma na danú tému .
    Pre bytový dom, som kúpila ešte začiatkom augusta spotrebný tovar v hodnote cca 500.- Sk
    Bola som však v nemocnici a po náhlych akútnych dvoch operáciách ešte von nechodím. A tak som do dnešného dňa nemohla bločky zaniesť správcovi na vyúčtovanie. A na dôvažok som dnes zistila, že jeden bloček je už nečitateľný. Ako mám postupovať?,dá sa to ešte odovzdať a čo s nečitateľným bločkom. Už v minulosti s mi stalo, že manžel bloček z opravy zámku vchodových dverí bloku (suma 261.- SK) mi položil k PC. Žiaľ, vnúčik ho odpratal aj s hračkami do krabice a nevedel o tom no a my sme bloček nevedeli nájsť. Po štyroch mesiacoch pri triedení hračiek som ho našla (a dokonca bol viditeľný), u správcu mi bytová referentka uznala, ale na podpis som musela dať vedúcej EU a ona mi ho neuznala. Na dotaz čo teraz mi povedala, že nech pri polročných odmenách za prácu nech si pripočítam uvedenú sumu. Neurobila som to, nakoľko nemohla som pripustiť a krátiť sumu odmien pre ostatných členov výboru samosprávy.

    Magda je offline (nepripojený) Magda

    Magda
    Chcela by som vráť k mojej téme príjmový doklad. Ako je to z prijatím zálohy.Aký je správny zápis v peňažnom denníku?
    záloha 15 000,- Sk zápis prijatie do pokladne úhrada zálohovej faktúry a zároveň aj záloha pripísaná na danú faktúru, ale ako je to z DPH, zostatok fa.je 10 000,- ako je to aj pri tomto zápise s DPH. SZČO je platiteťom DPH od 1.8.2008. Ďakujem za vysvetlenie a postup účtovania.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.