Zavrieť

Porady

Ukončenie činnosti s.r.o.-účtovanie

Prosím o radu - účtovanie ukončenia činnosti s.r.o. Kde by som to našla, keď nejde o likvidáciu konkurzom, ale o skončenie podnikania. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ROBOTA je offline (nepripojený) ROBOTA

    ROBOTA
    Tvoj dotaz bol síce podaný už dosť dávno, ale našla som ho až dnes, keď aj ja hľadám riešenie toho istého problému - ukončenie činnosti s.r.o. bez likvidácie. Už som urobila všetko, čo sa dalo : odpredala majetok, vyčistila záväzky aj pohľadávky, získala potvrdenia od SP a ZP o vyrovnaných záväzkoch, zlikvidovala BU,spísala zasadnutie VZ o rozhodnutí ukončenia činnosti k 31.7.2008. Ostávajú mi 3 veci: do 31.10.2008 podať daňové priznanie , vyplatiť zisky - zlikvidovať pokladňu, požiadať o výmaz z obchod. registra ak mi dajú na DU potvrdenie o vyrovnaných záväzkoch.
    Nie som si istá v tom, čo so ZI, soc. fondom, rezervným fondom.
    Rada by som cedieť ako si si poradila Ty a čo by si mi doporučila. Vopred dík.

    Pampie je offline (nepripojený) Pampie

    Pampie
    Aj ja to práve hľadám. Práve mi jeden klient oznámil, že by chcel skončiť a tiež som sa začala zamýšlať nad tým čo všetko treba spraviť a asi toho bude dosť. On má ešte k tomu nejaké nedoplatky na sociálnom a zdravotnom poistení i na daniach takže to nebude až také jednoduché. A tiež má ešte kadejaký majetok. No horor.

    lusil329 je offline (nepripojený) lusil329

    lusil329
    zdravím
    i mna čaká tento problém, konateľ chce ku koncu roka skončiť činnosť s.r.o.. a vlasy sa mi stavajú dupkom, neviem si ani predstaviť čo ma čaká, nakoľko vzniknú dalšie dve s.r.o.-čky a zrejme sa majtokbude rozdelovať medzi ne...

    našli ste niekde usmernenie na čo všetko dať pozor, ako postupovať pri uzatváraní s. r.o., čo s faktúrami, ktoré sú neuhradené? čo s leasingom? a samotné danové priznanie... v živote som takéto dačo nerobila a možno som preto vystrašená viac ako treba, ked neviem čo ma všetko čaká...
    velmi pekne dakujem za pomoc

    psps je offline (nepripojený) psps

    psps
    Táto téma zaujíma aj mňa, tu na porade som našla len ukončenie živnosti SZČO, ale ako je to s eseročkou? Ak je tu na porade nejaká téma ohľadom tohoto, navigujte ma, dajte mi typ.
    Môj klient nemá ešte podanú žiadosť o ukončenie, ale správí to až nejaké veci ešte vysporiada. Pokladňa je nulová. Bankový účet má ešte aktívny. Všetok majetok má predaný. Záväzky voči SP a ZP vysporiadané. Ukončil posledný pracovný pomer. Ešte mu zostáva podať opravné DP k DPH a doplatiť. A zostanú mu zostatky na účtoch 331 kde sú konateľove nevyplatené mzdy, ďalej 365, kde sú zasa jeho peniaze. Čo s týmito zostatkami?
    Potom sú ešte zostatky na účtoch 411,421,428,472 a neviem čo s nimi.
    Môžem zostatok z účtu 221 previesť na 365?
    Účtovná uzavierka a daňové priznanie sa robí potom k akému dátumu? Predpokladám, že až požiada o ukončenie podnikania, dostane so živnostenského úradu nejaké potvrdenie o ukončení. Je to tak? Potom platí ten dátum ukončenia a k tomu dátumu sa robí aj uzávierka a DP?
    Veľmi vás prosím, skúste mi to vy skúsenejší nejako rozpísať. Neviem sa ďalej pohnúť.

    psps je offline (nepripojený) psps

    psps
    psps Pozri príspevok
    Táto téma zaujíma aj mňa, tu na porade som našla len ukončenie živnosti SZČO, ale ako je to s eseročkou? Ak je tu na porade nejaká téma ohľadom tohoto, navigujte ma, dajte mi typ.
    Môj klient nemá ešte podanú žiadosť o ukončenie, ale správí to až nejaké veci ešte vysporiada. Pokladňa je nulová. Bankový účet má ešte aktívny. Všetok majetok má predaný. Záväzky voči SP a ZP vysporiadané. Ukončil posledný pracovný pomer. Ešte mu zostáva podať opravné DP k DPH a doplatiť. A zostanú mu zostatky na účtoch 331 kde sú konateľove nevyplatené mzdy, ďalej 365, kde sú zasa jeho peniaze. Čo s týmito zostatkami?
    Potom sú ešte zostatky na účtoch 411,421,428,472 a neviem čo s nimi.
    Môžem zostatok z účtu 221 previesť na 365?
    Účtovná uzavierka a daňové priznanie sa robí potom k akému dátumu? Predpokladám, že až požiada o ukončenie podnikania, dostane so živnostenského úradu nejaké potvrdenie o ukončení. Je to tak? Potom platí ten dátum ukončenia a k tomu dátumu sa robí aj uzávierka a DP?
    Veľmi vás prosím, skúste mi to vy skúsenejší nejako rozpísať. Neviem sa ďalej pohnúť.
    Prosím. Budem vďačná za každú informáciu.

    Ukončenie činnosti s.r.o.-účtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.