Zavrieť

Porady

Parkovisko bezodplatne dané mestu

Poraďáci,potrebovala by som od Vás skúsených poradiť s nasledovným..
s.r.o.v subdodávke robí nadstavbu bytového domu.Výstavba sa realizuje r.2008-2009.Uvažujem správne,že všetko budem účtovať na 042 až do kolaudácie v r.2009?Súčasťou zmluvy s mestom je aj vybudovanie parkoviska,ktoré bude vlastne bezplatne odovzdané mestu.Cena parkoviska je samozrejme zohľadnená v cene bytu.Ako mám účtovať vybudovanie tohto parkoviska? Môžem ho účtovať tiež na 042? Vopred Vám strašne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    adato je offline (nepripojený) adato

    adato
    Podľa môjho názoru bude potrebné v prípade bezodplatného odovzdania parkoviska mestu účtovať o darovaní. Výstavba parkoviska a povinnosť odovzdať ho mestu nevyplýva zo žiadneho zákona, teda nebude možné náklady na jeho obstaranie zahrnúť do nákladov na byty a náklady na jeho obstaranie budú daňovo neuznaným výdavkom.

    Annaaa je offline (nepripojený) Annaaa

    Annaaa
    Re: Darovanie chodníka mestu a daň z príjmov
    Citát:
    Pôvodca textu príspevku: zuzkadzugi
    na pozemku plánujeme stavať byty...
    ide mi o tú časť pozemku, na ktorej sa vybuduje chodník a potom sa daruje mestu...

    § 35 postupov účtovania v PU - je zadefinované čo je vyvolanou investiciou. Takže ja by som to zahrnul do ceny hodnoty stavby a odpisoval poprípade sa to odzrkadlí v cene pri predaji a vyradení...

    Annaaa je offline (nepripojený) Annaaa

    Annaaa
    Teraz som v rozpakoch,pretože v predchádzajúcej odpovedi je to v podstate to isté len s chodníkom.Ide vlastne o to,že mestá vlastne tlačia staviteľov bytov k tomu,pokiaľ nevybuduješ ...,nemáš šancu dostať povolenie na výstabu bytov.

    Parkovisko bezodplatne dané mestu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.