Zavrieť

Porady

Statna skuska z anglictiny

Chcem sa na trvalo vratit na Slovensko po 7 rokoch a so sebou si donesiem certifikat First Certificate in English.

Na Slovensku by som si chcela spravit statnu skusku z anglictiny, aby som mohla robit preklady a tlmocnictvo cez zivnost.

Poradi mi niekto prosim kde sa tato skuska da vykonat, ako dlho to trva, kolko stoji...

Vopred velmi pekne dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuzik29 je offline (nepripojený) zuzik29

    lektor aj zuzik29
    najprv si treba urobit Vseobecnu statnu skusku z anglictiny, a potom statnu skusku specializacia prekladatelstvo alebo tlmocnictvo. Prekladatelstvo a tlmocnictvo nie je to iste.
    Na statnu skusku vseobecnu sa staci prihlasit a spravit ju, a na prekladatelstvo by som odporucala pripravu.

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    Štátnu jazykovú skúšku si môžeš urobiť aj externe, bez toho aby si musela navštevovať kurz tu na Slovensku ak si na to trúfaš. Záleží odkiaľ si - napr. Jazyková škola na Palisádach, v Bratislave alebo Štátna jazyková škola v Nitre. ... Stačí dať do vyhladávača heslo štátna jazyková skúška. Na stránke príslušnej školy nájdeš všetko - podmienky, sylaby, termíny, prihlášku aj cenu. Pohybuje sa okolo 3000 Sk.

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    zuzik29 Pozri príspevok
    najprv si treba urobit Vseobecnu statnu skusku z anglictiny, a potom statnu skusku specializacia prekladatelstvo alebo tlmocnictvo. Prekladatelstvo a tlmocnictvo nie je to iste.
    Na statnu skusku vseobecnu sa staci prihlasit a spravit ju, a na prekladatelstvo by som odporucala pripravu.
    Na otvorenie živnosti stačí všeobecná štátna jazyková skúška - tzn. bude robiť len úradne neoverené preklady. ( A dokonca je možné , že by na živnostenskom úrade uznali ako doklad o vzdelaní aj ten certifikát - pre istotu by som sa po príchode na Slovensko išla spýtať priamo tam kde si budeš vybavovať ŽL) Pokiaľ chceš získať súdnu pečiatku treba si ešte urobiť špeciálnu jazykovú skúšku v odbore prekladateľstvo alebo tlmočníctvo, ak som dobre informovaná túto je možné absolvovať len na jazykovej škole na Palisádach v BA. Potom ešte treba absolvovať nejaké školenie , ktoré robí ministersvo spravodlivosti a požiadať o udelenie súdnej pečiatky, podrobné info o podmienkach na udelenie súdnej pečiatky sú na stránke ministerstva spravodlivosti SR.

    Statna skuska z anglictiny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.