Zavrieť

Porady

Pozastavenie vyplácania odstupného

Pekný deň, mam otázku...

Zamestnávateľ mi písomne poštou oznámil že mi v zmysle Zákonníka práce podľa § 76 ods.5, § 181 ods.1, a § 182 ods. 1 a 2, pozastavuje vyplácanie odstupného až do doby vykonania ekonomicko-právneho posudku, ktorý bude vyhotovený auditorskou firmou po vykonaní kompletnej inventúry, ktorá preukázala vysoké inventúrne rozdiely.

Na vyššie uvedené sa pýtam či zamestnávateľ mal právo takto konať, že mi pozastavil vyplácanie odstupného, odstupné bolo so zamestnávateľom dohodnuté, že mi ho vyplatí v splátkach v auguste, septembri a októbri, prvú časť splátky mi vyplatil v auguste a teraz keď má vyplatiť druhú časť tak mi oznamuje že mi pozastavuje vyplatenie odstupného.

Odstupné bolo dohodnuté písomne na základe zrušenia prevádzky z 30. 6. 2008.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    tomas5 Pozri príspevok
    Pekný deň, mam otázku...

    Zamestnávateľ mi písomne poštou oznámil že mi v zmysle Zákonníka práce podľa § 76 ods.5, § 181 ods.1, a § 182 ods. 1 a 2, pozastavuje vyplácanie odstupného až do doby vykonania ekonomicko-právneho posudku, ktorý bude vyhotovený auditorskou firmou po vykonaní kompletnej inventúry, ktorá preukázala vysoké inventúrne rozdiely.

    Na vyššie uvedené sa pýtam či zamestnávateľ mal právo takto konať, že mi pozastavil vyplácanie odstupného, odstupné bolo so zamestnávateľom dohodnuté, že mi ho vyplatí v splátkach v auguste, septembri a októbri, prvú časť splátky mi vyplatil v auguste a teraz keď má vyplatiť druhú časť tak mi oznamuje že mi pozastavuje vyplatenie odstupného.

    Odstupné bolo dohodnuté písomne na základe zrušenia prevádzky z 30. 6. 2008.
    Odstupné patrí zo zákona, zamestnávateľ nemá právo nevyplatiť odstupné.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    tomas5 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď.

    Neviem ako potom postupovať ak, mi odstupné nevyplatí.
    V krajnom prípade vymáhaním súdnou cestou. Ale ak zanikla aj firma, tak to bude ťažšie - jedine cez garančný fond.

    Pozastavenie vyplácania odstupného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.