Zavrieť

Porady

Pískanie v počítači

Zdravím, nevuem prečo ale z ničoho nič mi začalo pískať dnu v bedni v počítači.Akonáhle počítač začne pískať tak komp spomalí.Vopred ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Možno, že je ventilátor chladiča zanesený prachom. Ak áno, urýchlene treba vyčistiť, môže dôjsť k prehriatiu PC a k vážnym problémom.
    Nie som odborník, ale sa mi to stalo tiež, preto to poznám.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    kolbasky Pozri príspevok
    Zdravím, nevuem prečo ale z ničoho nič mi začalo pískať dnu v bedni v počítači.Akonáhle počítač začne pískať tak komp spomalí.Vopred ďakujem za radu.
    Ak to nebude ten ventilátor, tak ďalšou pravdepodobnou vadou bude chybná nejaká súčiastka (nejaký tranzistor, kondenzátor - tie najčastejšie pískajú, alebo IO). V každom prípade to predpovedá, že s 50% pravdepodobnosťou ti odíde nejaký komponent.

    kolbasky je offline (nepripojený) kolbasky

    kolbasky
    Viete ono je to tak. Napríklad spustím nejakú hru ide mi trebárz 5.minút o.k. a potom mi začne v bedni niečo pískať v intervaloch a keď to píska tak to potom aj seká a nedá sa nič hrať.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    kolbasky Pozri príspevok
    Viete ono je to tak. Napríklad spustím nejakú hru ide mi trebárz 5.minút o.k. a potom mi začne v bedni niečo pískať v intervaloch a keď to píska tak to potom aj seká a nedá sa nič hrať.
    Bože, ide to z teba ako z chpatej deky. Keby si hneď na začiatku riadne popísal problém, mohli by sme presnejšie diagnostikovať chybu.

    Aké je to pískanie? Je to systémové pískanie (ak štartuješ Windows, tak PC párkrát zapípa - je to taký istý piskot)? Alebo to píska, vysokým tónom a nedá sa počutím zistiť, odkiaľ to ide?

    Robí to len pri určitej hre, alebo pri všetkých hrách? Robí to len pri hrách? Pri obyčanej práci s PC to nerobí? Je to prechodný stav? (po nejakom čase sa znovu rozbehne? Alebo treba potom reštartovať PC?

    Z toho mála, čo si nám v druhom príspevku odhalil, by som teraz pre zmenu tipoval na grafickú kartu - buď sa prehrieva, alebo odchádzajú na nej pamäte. Akú máš GK? Je chladená pasívne, alebo aktívne? AK je chladená pasívne, kúp na ňu chladič (aj na pamäte). Ak aktívne, kúp výkonnejší chladič. Možno to pomôže, ak nie, tak pravdepodobne bude GK preťažená a nezvláda taký výkon, aký vyžadujú hry. Napíš presnú značku a typ GK.

    kolbasky je offline (nepripojený) kolbasky

    kolbasky
    Máš pravdu. Asi to bude tá grafická karta NVIDIA GeForce FX5200 128mb.Comp som rozobral, bol trocha od prachu, ventilátor + chladič odpojil a vyčistil.GK má iba AL chladič bez ventilátora.Neviem,asi kúpim lepšiu kartu aj s ventilátorom.Ale Chobot,aj tak dík.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    kolbasky Pozri príspevok
    Máš pravdu. Asi to bude tá grafická karta NVIDIA GeForce FX5200 128mb.Comp som rozobral, bol trocha od prachu, ventilátor + chladič odpojil a vyčistil.GK má iba AL chladič bez ventilátora.Neviem,asi kúpim lepšiu kartu aj s ventilátorom.Ale Chobot,aj tak dík.
    Na hry je to skutočne dosť málo výkonná karta. A ešte k tomu to pasívne chladenie...

    Buď nový chladič - ventilátor alebo novú GK - výkonnejšiu.

    kolbasky je offline (nepripojený) kolbasky

    kolbasky
    Ale aj tak mi to nedá.Prečo to nerobilo od samého začiatku,ale až teraz.Nemohla sa pohnojeť tá grafická karta?

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    kolbasky Pozri príspevok
    Ale aj tak mi to nedá.Prečo to nerobilo od samého začiatku,ale až teraz.Nemohla sa pohnojeť tá grafická karta?

    Ak máš PC vrátane komponentov ešte v záruke (spravidla 2 roky), ale sú už aj takí, čo za príplatok dávajú 3-5 rokov, potom skús kontaktovať predajcu. Ak už v záruke nie je, potom treba kúpiť buď nový výkonnejší chladič, alebo rovno novú GK.

    Pískanie v počítači

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.