Zavrieť

Porady

vývoj tržieb

Dobrý deň,

som začínajúca podnikateľka. Otvorila som si predajňu s detským textilom a obuvou, otvorené máme teraz 3. týždeň. Zaujímalo by ma či má niekto skúsenosti s vývojom obratu v takejto predajni. Prvý týždeň a polovica nasledujúceho bola obratovo nadpriemerná (viac ako som predpokladala a potrebovala na pokrytie nákladov a obnovu tovaru). Momentálne už viac ako týždeň máme pokles tržieb pod hranicu nákladov (v priemere). Chcela by som vedieť či je takýto vývoj normálny a súvisí s tým ako dlho je predajňa v meste, že momentálne sme v čase pre výplatou... Ešte zopár faktov: predajňa je v okresnom meste(cca 20 000 obyvateľov), v centre mesta v novom nákupnom centre na prízemí. Pred otvorením aj teraz každý týždeň máme reklamu formou letákov vkladaných v regionálnych novinách alebo formou inzerátu, prípadne inou formou.
Ak niekto vie zo skúsenosti ako to chodí budem vďačná za každú informáciu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    V takomto meste určite cítiť výkyvy tržieb a stavy pred výplatou a po výplate.

    STALI je offline (nepripojený) STALI

    STALI
    vyvoj tržieb zavisi od mnohých okolnosti, ja mam tiez obchod s podobným tovarom ako mas ty a poviem ti ze vyvoj trzieb este po 5 rokoch existencie obchodu neviem odhadnut, jedine co viem ze obchod na rozbehnutie potrebuje minimalne 3 roky, po 3 rokoch si musis zhodnotit ci sa ti to oplati alebo nie..
    ďakujem za odpoveď. Chcela by som sa ťa ešte opýtať či sa ti tie tržby na začiatku držali stále na nejakom priemere za týždeň a postupne stúpali alebo tiež boli obdobia kedy si nezarobil "ani na slanú vodu", ale v mesiaci sa to nejako vyrovnalo? Pýtam sa preto lebo som na začiatku a chýbajú mi skúsenosti. ďakujem.

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    my sme s obchodom tiež v začiatkoch ( cca rok) a týždenné tržby rozhodne nehodnotím. Tie mi nehovoria vôbec nič. Môžem mať vynikajúci týždeň a potom celkovo zlý mesiac a naopak zlý celý týždeň a v tom istom mesiaci nadpriemerný mesiac.

    čo sa týka reklamy, tak sa nám osvedčila nárazová masovejšia kampaň oproti menším pravidelným inzerciám.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.