Zavrieť

Porady

12x min.mzdy

ahojte,mam otazku.V soc.poistovni mi povedali,ze ak moj prijem z druheho zanestnania ako Szco,prekroci 12nasobok platnej min.mzdy musim platit povinne nemocenske aj dochodkove poistenie do soc.poist.jedna sa o celorocne prekrocenie????
8100x12=97200,tuto sumu nsmiem prekrocit????Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    K.Fogelova Pozri príspevok
    ahojte,mam otazku.V soc.poistovni mi povedali,ze ak moj prijem z druheho zanestnania ako Szco,prekroci 12nasobok platnej min.mzdy musim platit povinne nemocenske aj dochodkove poistenie do soc.poist.jedna sa o celorocne prekrocenie????
    8100x12=97200,tuto sumu nsmiem prekrocit????Dakujem.
    Áno informácia je správna.

    P.S. Len trošku poopravím. Druhé zamestnanie szčo, také neexistuje. Ale zrejme si samostatne zárobkovo činnou osobou popri zamestnaní.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Suma 97200 platila ako príjem v roku 2007 - povinnosť platiť odvody vznikla do 1.7.2008. Výšku min.mzdy ešte nepoznáme - nebude sa zvyšovať od 1.10. ako v minulosti ...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    K.Fogelova Pozri príspevok
    A priblizne o aku sumu by sa jednalo pri plateni tych davok????
    Hovorí sa o výške min.mzdy 8900sk, či bude schválená, neviem
    Dakujem za odpoved,ale mna by zaujimalo kolko by som musela platit na dochodkove a nemocenske poistenie.Dakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    K.Fogelova Pozri príspevok
    Dakujem za odpoved,ale mna by zaujimalo kolko by som musela platit na dochodkove a nemocenske poistenie.Dakujem
    Výška odvodov sa odvíja od min. mzdy. Pri súčasnej min.mzde 8100sk je to 2686sk mesačnem ak pani ministerka nevymyslí niečo iné /čítala som že pripravuje pre živnostníkov platenie odvodov najmenej zo 60% priemernej mzdy v NH/

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    K.Fogelova Pozri príspevok
    Dakujem za odpoved,ale mna by zaujimalo kolko by som musela platit na dochodkove a nemocenske poistenie.Dakujem
    Na toto nevie nikto presne odpovedať, nakoľko ešte nie je známa nová suma minimálnej mzdy.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    ANNAP Pozri príspevok
    počíta sa do príjmu SZČO aj dotácia z úradu práce cca 60 000 Sk ?
    Čerpané z pokynu DRSR

    . Dotácie[1], podpory a príspevky, ktoré plynú fyzickej osobe v súvislosti s výkonom činností, z ktorých jej plynú príjmy z podnikania, z inej samostatnej zárobkovej činnosti a z prenájmu podľa § 6 ZDP sú zdaniteľnými príjmami.

    <HR align=left width="33%" SIZE=1>[1] dotácia – peňažné prostriedky, ktoré majú charakter platby, ktorú jednotlivec alebo inštitúcia poskytuje inému jednotlivcovi alebo inštitúcii bez toho, že by očakával(a) nejakú protihodnotu. Môže ísť o účelovú dotáciu (je určená na presne vymedzené použitie) alebo o neúčelovú dotáciu (jej využitie je presne definované, možno ju použiť na akékoľvek výdavky). Iným delením je delenie na vyrovnávacie dotácie (vystupujú ako určité percento z celkových výdavkov subjektov, ktoré ich prijímajú) a nevyrovnávacie (neodvodzované) dotácie, ktoré nie sú viazané na výdavky príjemcu (Veľká ekonomická encyklopédia, Výkladový slovník A-Ž, Vydavateľstvo SPRINT vfra )<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>
    <o:p></o:p>

    ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

    ANNAP
    Majka, takže áno počíta,
    viem, že je to zdaniteľný príjem ale som myslela, že v rámci platenia
    resp.neplatenia odvodov do soc. poistovne sa neráta do príjmu.
    vďaka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.