Zavrieť

Porady

Vitamíny - všeliek?

Ahojte,

aké brať vitamíny aby sme boli stále fit?

Zinok, kalcium, centrum? či radšej dopĺňať stravu ovocím i zeleninou?

Nemyslím prebudzovače ako red bull, šumivé celaskóny, musli tyčinky.

čo zaberá Vám?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Clone1 Pozri príspevok
    Ahojte,

    aké brať vitamíny aby sme boli stále fit?

    Zinok, kalcium, centrum? či radšej dopĺňať stravu ovocím i zeleninou?

    Nemyslím prebudzovače ako red bull, šumivé celaskóny, musli tyčinky.

    čo zaberá Vám?
    Pestrá strava, doplnená sem tam vitamínom, minerálom.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Ja keď vidím, že nie som schopná týždeň do seba dostať nejaké ovocie (či už z lenivosti alebo že zabudnem kúpiť) tak pchám do seba také niečo ako Spektrum alebo Centrum alebo taký nejaký komplex vitamínov + vitamín C keď je hnusné počasie a Béčko alebo Panthenol na boľavé hrdlo. Viem, že treba radšej ovocie a zeleninu, ale syntetické vitamíny sú zase lepšie ako nič a aj to rozoznám, keď mi niečo chýba a potom do seba pár dní hádžem či už ovocie alebo tbl vitamíny, tak to zaberie. Niekto vraví, že tbl nepomáhajú a potom som asi hypochonder.

    Clone1 je offline (nepripojený) Clone1

    Clone1
    no hlavne by ma zujímalo ako vám to pomôže, bo nie každý denne zje ovocie a má ideálne rozložený čas práca-voľný čas,aký je rozdiel medzi spektrum-centrum

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Neviem aký je medzi tým rozdiel. Ja som dosť lajdák na dodržiavanie nejakej zdravej životospráva a pod. Ale keď sa dostaneme k tomu ako mi to pomôže - keď ma začína bolieť hrdlo, hlava, začne mi tiecť z nosa, bolia ma kĺby, som viac unavená... to je alarm, že niečo nie je v poriadku. Keď sa začnem dopovať vitamínmi, tak to odznie. Teda keď dostanem riadnu chrípku, tak už mi to nezaberá Lenže hneď potom ako mi začne byť lepšie tak začnem byť lajdák aj na jedenie tých vitamínov V lete sa snažím dostať do seba každé ovocie a zeleninu čo mám k dispozícii, ale v zime je to u mňa dosť slabé a čo mi niekto nestrčí pod nos, že "na, jedz" tak musím do seba pchať syntetiku aj keď ževraj telo z toho dostane len omnoho menej ako je napísané na obale, ale ešte raz vravím, lepšie aj to minimum ako vôbec nič.

    dusansl je offline (nepripojený) dusansl

    dusansl
    No neregujte na takúto tému,
    Denno denne tým pár miliónom Slovákom ,ale nielen ich masírujú média. heslá a slogany tlačia konzumentom do hláv tie najbohapustejšie lži či v lepšom prípade polopravdy. Tak ako to v skutočnosti je?
    Každému ľudskému organizmu naozaj k dennej existencii sú potrebné aj vitamíny. Dokonca v celom svojom širokom spektre. Potiaľ by reklamné textz boli v poriadku. Záver ktorý skrýva pravdu je zamlčaný!
    Všetky vitymíny a výživové prvky musia mať prírodný pôvod!!
    Aj koncentrovaný vitamín, ktorý bol vyrobený z prírodných suroví je pre ľudské telo prínosom, jeho príjem ho nezaťaží, naopak napmôže telu . Akýkoľvek vitamín alebo prvok akým je napríklad Vápnik ak nemá živočíšny pôvod telu vyslovene škodí! Umelý vitamín akým je napr "C" užívaný vo vačších dávkach a dlhodobo môže vyvolať rakovinové ochorenie pdobne tak aj vitamín E alebo akýkoľvek iný! O tom ale reklama už nehovorí.
    Preto vážený poraďáci, zuvažujte po čom v budúcnosti siahnete, aby ste si svoje zdravie konajúc v dobrej viere nepoškodili nenapraviteľne.
    pekný deň Dusansl.

    jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

    jaros5
    Jednoznačne vyvážená strava a v nej veľa zeleniny a ovocia + pohyb s endorfínmi ( tým som myslel najsť si akukoľvek pohybovú aktivitu, ktorá vám prináša radosť)

    Vitamíny - všeliek?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.