Zavrieť

Porady

Faktury v EUR - pomoc.

Ahojte,
potrebujem poradit pri vystavovani FA v EUR pre slovenskeho odberatela. Moj konatel mi oznamil ze dnes ide zalozit EURo ucet v banke a jednemu dodavatelovi budeme vystavovat faktury v eurach lebo to tak ziada. Viete mi prosim poradit co to pre mna znamena?
Teda hlavne to ci si musim v programe nastavit novu ciselnu radu pre tieto faktury alebo nie, kedze nejde o zahranicnu fakturu?..pracujem v MONEY
Dalej viem ze pri vystavovani FA budem zadavat kurz EUR v dni vystavenia vsak? a potom pri uhradach uctovat aj kurzove rozdiely ze? a na konci roka precenenie tusim ze?
Robila som taketo Faktury uz velmi davno tak si len potrebujem ozivit co je s tym spojene.
I ked uz podla mna mohli vydrzat tych par mesiacov ved od januara to mame vsetci v EURo ale co uz
P.S. este jednu vec si neviem predstavit, robim v money a faktury mi pekne tlaci v SKK mene aj v Dualnej mene prepocitanej konverznym euro kurzom. Hm a teraz ked vystavim FA v EURO, bude tam aj SKK prepocet aj Dualny prepocet?...nemate niekto skusenost?...iba pre zaujimavost
Dakujem za pomoc!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    Nerobím v Money, ani nevystavujem OF v Eur.
    Ale prijímam DF v Eur od slov.dodávateľa. Používam kurz pre DPH /podľa dňa dodania/,ten je pre mňa dňom uskut.účt.prípadu tak to máme určené v IS.
    Kurz vystavenia používam len pri "skutočných" zahraničných dod.
    Pri úhradách vzniká kurz.rozdiel, zaúčtujem 563,663. Spätný prepočet z SKK na Eur konverzným kurzom podľa mňa nemá opodstatnenie.
    Na tieto DF mám zvláštny číselný rad.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Nemusí byť nový číselný rad.
    Hneď vidno, kt. Fa znejú na CM

    Fa obsahuje náležitosti podľa par.71 DPH, kde je ZD v CM, DPH v CM.
    Na FA vyznačím kurz NBS, kedy bola dodávka. V SR mi vzniká DP dňom dodania tovaru služby (kurz NBS), par. 8,9, 19.

    Vo FA mávam i prepočet na SK (ZD, DPH).

    Pri každej úhrade VFA vznikajú KR, teda deň uskutočnenia účt. prípadu je deň úhrady, započítania....
    Ak ostanú FA neuhradené k 31.12. opať mi vznikajú KR podľa ZU par. 24

    Faktury v EUR - pomoc.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.