Zavrieť

Porady

Zahran. fa z Rakúska

Zdravím všetkých,
prosím o radu pri zaúčtovaní nasledovnej faktúry.
Dńa 13.06. sme dostali faktúru za stavebný materiál z
Rakúska v EUR.
Faktúra bola vystavená 09.06. v sume 107,63 EUR . Ja som si zle preložila text a pokladala so ju za zalohovu ( pomýlila ma aj to , že tam boli 2 možnosti úhrady- podĺa termínu zaplatenia nám ponúkali zľavu ). Teraz som na to prišla , že to bola už ostrá faktúra, tak by som mala dať opravné DPH za 2Q.

1. Do knihy záv. dohrám fa 13.06. : 107,63 x 30,321= 3.263,449 Sk zaokr.
na 3.263,40 Sk ?
2. Do opravného DP DPH doplním do r. 07 sumu : 3. 266 ( 107,63 EURx 30,345=3.266,032 zaokr. na 3.266,00 )
do r. 08 sumu :621
a do r. 19 pripočítam 621

Na toto si vytvorím ID.

3. Uhradili sme fa 28.07. v SLSP - sumu 3.306,83 Sk

Rozdiel 43,43 Sk vyrovnám v knihe záväzkov interným dokladom.

Prosím Vás o skontrolovanie,či to mám dobre, ešte som neúčtovala zahr. fa v EUR .
A ešte sme dostali jednu faktúru z ČR za registráciu v systeme www(text v poznamke majú :Osobou priznať a zaplatiť dań je podľa § 10zákona o DPH platca, pre ktorého sa služba uskutočňuje )
- to som urobila ako samozdanenie a dala som to do r. 09 a 10 + odpočet r. 19 - mám to dobre _?
Ďakujem za všetky odpovede a prajem príjemný deň.
emily 2
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

    účtovnik amater emily 2
    posúvam, asi pre Vás nezaujímavá téma, ale potrebujem to uzavrieť


    vďaka
    emily 2

    emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

    účtovnik amater emily 2
    prosím, môže sa mi na to niekto mrknúť.

    Príspevky na porade som už pozerala, len sa potrebujem utvrdiť
    či som to dobre pochopila.

    vďaka
    Alena Šimová
    emily 2 Pozri príspevok
    Zdravím všetkých,
    prosím o radu pri zaúčtovaní nasledovnej faktúry.
    Dńa 13.06. sme dostali faktúru za stavebný materiál z
    Rakúska v EUR.
    Faktúra bola vystavená 09.06. v sume 107,63 EUR . Ja som si zle preložila text a pokladala so ju za zalohovu ( pomýlila ma aj to , že tam boli 2 možnosti úhrady- podĺa termínu zaplatenia nám ponúkali zľavu ). Teraz som na to prišla , že to bola už ostrá faktúra, tak by som mala dať opravné DPH za 2Q.

    1. Do knihy záv. dohrám fa 13.06. : 107,63 x 30,321= 3.263,449 Sk zaokr.
    na 3.263,40 Sk ?
    2. Do opravného DP DPH doplním do r. 07 sumu : 3. 266 ( 107,63 EURx 30,345=3.266,032 zaokr. na 3.266,00 )
    do r. 08 sumu :621
    a do r. 19 pripočítam 621

    Na toto si vytvorím ID.

    3. Uhradili sme fa 28.07. v SLSP - sumu 3.306,83 Sk

    Rozdiel 43,43 Sk vyrovnám v knihe záväzkov interným dokladom.

    Prosím Vás o skontrolovanie,či to mám dobre, ešte som neúčtovala zahr. fa v EUR .
    A ešte sme dostali jednu faktúru z ČR za registráciu v systeme www(text v poznamke majú :Osobou priznať a zaplatiť dań je podľa § 10zákona o DPH platca, pre ktorého sa služba uskutočňuje )
    - to som urobila ako samozdanenie a dala som to do r. 09 a 10 + odpočet r. 19 - mám to dobre _?
    Ďakujem za všetky odpovede a prajem príjemný deň.
    emily 2
    to dodatočné daňové priznanie je v poriadku. Len ak bola v čase úhrady poskytnutá zľava, do DPH ide faktúra po zľave. A to samozdanenie z Čiech je tiež ok. Len neviem, na čo chceš vytvoriť ID.

    emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

    účtovnik amater emily 2
    Alena Šimová Pozri príspevok
    to dodatočné daňové priznanie je v poriadku. Len ak bola v čase úhrady poskytnutá zľava, do DPH ide faktúra po zľave. A to samozdanenie z Čiech je tiež ok. Len neviem, na čo chceš vytvoriť ID.

    dakujem, práve som si to začala takto nahravať aj keď som nemala žiadnu odpoveď , len si ešte idem skusiť pohľadať v porade ako to urobiť v MRP programe, akosi to nemôžem dostať do DPH dokladov.
    Ale Opravné DPH vypíšem tak ako som napísala.

    Ten ID je tam fakt navyše , bude treba asi len jeden na zaúčtovanie kurz. rozdielu .

    dik
    emily2
    Alena Šimová
    na zaúčtovanie kurzového rozdielu v jednoduchom účtovníctve nie je prečo vystavovať ID. Rozdiel sa vyrovná len v knihe pohľadávok alebo záväzkov. Ja robím v programe Alfa a ten mi to urobí sám.

    Zahran. fa z Rakúska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.