Zavrieť

Porady

Vysokoskolsky titul

Dobry den,

na ake typy podnikanie je potrebne mat vysokoskolsky titul? Patri medzi ne aj realitna cinnost?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lienkovo je offline (nepripojený) Lienkovo

    Lienkovo
    Patri. Musis mat VS stavebnu alebo ekonomicku. Ak nemas, mozes zobrat niekoho kto bude zodpovedny zastupca a bude mat take vzdelanie.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Lienkovo Pozri príspevok
    Patri. Musis mat VS stavebnu alebo ekonomicku. Ak nemas, mozes zobrat niekoho kto bude zodpovedny zastupca a bude mat take vzdelanie.
    Nielenže radíš neúplne, ale aj zle.

    Lienkovo je offline (nepripojený) Lienkovo

    Lienkovo
    Aha, lebo Ty radis dobre. Pisem len to co mi povedali na zivnostenskom urade, lebo presne na toto som sa informovala. Ja mam tiez VS, ale iny smer, takze to neuznaju, ak by som chcela otvorit reality.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Kachlicka Pozri príspevok
    Dobry den,

    na ake typy podnikanie je potrebne mat vysokoskolsky titul? Patri medzi ne aj realitna cinnost?

    Dakujem
    Pozri prílohu k živnostenskému zákonu:

    Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)
    1. vysokoškolské vzdelanie ekonomického alebo právnického, alebo stavebného, alebo architektonického smeru alebo
    2. úplné stredné vzdelanie s maturitnou skúškou a päť rokov praxe v odbore

    aksas2 je offline (nepripojený) aksas2

    aksas2
    Lienkovo Pozri príspevok
    Aha, lebo Ty radis dobre. Pisem len to co mi povedali na zivnostenskom urade, lebo presne na toto som sa informovala. Ja mam tiez VS, ale iny smer, takze to neuznaju, ak by som chcela otvorit reality.
    tak to Ti povedali zle, ja mam VS právo a problém s realitnou činnosťou som nemala

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    aksas2 Pozri príspevok
    tak to Ti povedali zle, ja mam VS právo a problém s realitnou činnosťou som nemala
    Je možné, že na živnostenskom jej to povedali v skrátenej verzii . No je zbytočné sa hádať, treba si to pozrieť v zákone, ak to nie je jasné, no a potom prípadne konzultácia na živnostenskom o konkrétnom prípade.

    Kachlicka je offline (nepripojený) Kachlicka

    Kachlicka
    Ak clovek bez vysokoskolskeho titulu chce podnikat v realitach, moze si najst zodpovedneho zastupcu s titulom, ktory to bude zanho vykonavat? Zodpovedny zastupca sa uvadza pri zakladani spolocnosti v spolocenskej zmluve? Je sucastou vypisu z OR?

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    [quote=Kachlicka;815982]Ak clovek bez vysokoskolskeho titulu chce podnikat v realitach, moze si najst zodpovedneho zastupcu s titulom, ktory to bude zanho vykonavat? k predmetu podnikania, ktorý si uviedla, nie je potrebné mať VŠ titul, už to tu spomínalo viac poraďákov. Stačí úplné stredškolské vzdelanie ukončené maturitnou skúškou + preukázať 5 rokov praxe v oblasti realít. Rovnaké podmienky platia, či už bude podnikateľ robiť sám sebe zodpovednéhoé zástupcu, alebo ho bude vykonávať niekto iný, ten však musí byť v danej spoločnosti zamestnaný.
    Zodpovedny zastupca sa uvadza pri zakladani spolocnosti v spolocenskej zmluve? Nie.
    e sucastou vypisu z OR? Nie. Je súčasťou ŽL.

    den.kos je offline (nepripojený) den.kos

    den.kos
    Chcela by som sa opýtať, či bolo ťažké (finančne)začať podnikať s realitami. Museli ste si najprv kúpiť nejaké nehnuteľnosti, alebo ako ste začali?

    Black je offline (nepripojený) Black

    Black
    K otvoreniu realitky ti netreba kupovať nehnuteľnosti. Vystupuješ len ako sprostredkovateľ. Stačí ti kancelária internet a mobil.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.