Zavrieť

Porady

DEMONTAŽ SKLOBETONU

Caves.
Chcem na našom poschodovom dome vymenit sklobeton za plastove okno.Firma ktora mi bude montovat plastove okno nerobi na sklobeton demontaž , pretože pred nedavnom že vraj malï dost nepekny uraz.Takže si to budem musiet urobit sam.Vie mi niekto poradit ako to mam čo najbezpečnejšie vyburat?

Dik ZA RADU!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    brato Pozri príspevok
    Caves.
    Chcem na našom poschodovom dome vymenit sklobeton za plastove okno.Firma ktora mi bude montovat plastove okno nerobi na sklobeton demontaž , pretože pred nedavnom že vraj malï dost nepekny uraz.Takže si to budem musiet urobit sam.Vie mi niekto poradit ako to mam čo najbezpečnejšie vyburat?

    Dik ZA RADU!
    Rebrík, prípadne lešenie + búracie kladivo a pekne postupne zhora postupovať dole.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    brato Pozri príspevok
    dik za rada, ale skor som myslel nieco take ako tie kocky dostat von bez poskodenia.
    AK to je murované starou dobrou komunistickou maltou..tak bez poškodenia ich veľa nevyberieš. My sme prednedávnom búrali doma cca 10m vysoký pás a máloktorá kocka išla celá von. Problém je v tom, že kocka je z vnútra dutá a v dutine je podtlak. Takže sa môže nepekne roztrhnúť pri búraní a porezať. Odporúčam hrubé kožené rukavice a ochranné okuliare. Mne to osobne najlepšie išlo tak, že som najprv do kocky ťukol, aby sa do nej urobila dierka a nasala vzduch. Ale to treba vyskúšať.. Možno až tak dobre nedržia, ako tie naše.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Chobot Pozri príspevok
    Rebrík, prípadne lešenie + búracie kladivo a pekne postupne zhora postupovať dole.
    To kladivo radsej nie. U nas menili pri zatepleni bytovky v svetliku nad vchodom sklobeton tiež (http://www.porada.sk/t43239-p9-fotog...tml#post813314 ). Jeden šikovny majster to cely den rozoberal. Začal hornym radom. Trdym predmetom - napr.starym šrubovakom treba rozrypavat tu spajaciu maltu. Je to piplačka, ale chlapik neurobil žiadny bordel.

    brato je offline (nepripojený) brato

    brato
    Presne ako pises stara dobra tvrda malta.....
    Rozmyslal som ci by nebolo lepsie narezat karboskou okraje tej kocky kde je sparovana......mozno by to pomohlo....
    Inak dik za rada cez weekend idem na to uz sa tesim .hihihhi

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    brato Pozri príspevok
    Presne ako pises stara dobra tvrda malta.....
    Rozmyslal som ci by nebolo lepsie narezat karboskou okraje tej kocky kde je sparovana......mozno by to pomohlo....
    Inak dik za rada cez weekend idem na to uz sa tesim .hihihhi
    No veď uvidíš. Ten náš sklobetón bol už popraskaný od zimy a dažďa. Takže preto sme sa s tým veľmi nehrali. Keď vyberieš prvý rad..ihneď uvidíš, či to pôjde ľahko ďalej, alebo nie. Stačí to iba správne načať..

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    duves Pozri príspevok
    To kladivo radsej nie. U nas menili pri zatepleni bytovky v svetliku nad vchodom sklobeton tiež (http://www.porada.sk/t43239-p9-fotog...tml#post813314 ). Jeden šikovny majster to cely den rozoberal. Začal hornym radom. Trdym predmetom - napr.starym šrubovakom treba rozrypavat tu spajaciu maltu. Je to piplačka, ale chlapik neurobil žiadny bordel.
    Ty kokso, no na to by som asi nemal nervy...

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Chobot Pozri príspevok
    Ty kokso, no na to by som asi nemal nervy...
    Tiež si myslím. Ja som to urobil s jedným plochým, jedným špicatým sekáčom a také stredné kladivko. Čo sa môže poškodiť padajúcim sklom obložiť starými handrami alebo kartónom... rukavice, okuliare a poďme ho.

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Dôležité je chytiť prvý rad, potom to už ide. Bacha "niektoré" väčšie ploch bývajú aj armované.

    Veľa zdaru

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Dôležité je chytiť prvý rad, potom to už ide. Bacha "niektoré" väčšie plochy bývajú aj armované.

    Veľa zdaru

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Chobot Pozri príspevok
    Ty kokso, no na to by som asi nemal nervy...
    Ja som ho tiež obdivoval. Len si myslim, že zaciatok je najťažší. Potom to už pojde lahsie. Jeden den to daval dolu, druhy den vymuroval novy sklobeton.

    brato je offline (nepripojený) brato

    brato
    duves Pozri príspevok
    Ja som ho tiež obdivoval. Len si myslim, že zaciatok je najťažší. Potom to už pojde lahsie. Jeden den to daval dolu, druhy den vymuroval novy sklobeton.

    Tak na to by som uz nemal nervy....plastove okno to isty

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Aj my sme vymenili sklobetón za plastové okno - a bohužiaľ ani jedna kocka sa nezachovala

    brato je offline (nepripojený) brato

    brato
    iriska Pozri príspevok
    Aj my sme vymenili sklobetón za plastové okno - a bohužiaľ ani jedna kocka sa nezachovala
    O tie kocky mi tak ani nejde .....ide mi hlavne o to aby som nemusel sklo zbierat po celom dvore.

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Ten systém s rezaním karboškou v špárach je celkom zaujímaví. Možno by sa dali aj na väčšie bloky ( podľa možností ).

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    brato Pozri príspevok
    O tie kocky mi tak ani nejde .....ide mi hlavne o to aby som nemusel sklo zbierat po celom dvore.
    Spravne si to vystihol.

    brato je offline (nepripojený) brato

    brato
    Milan.Žiška Pozri príspevok
    Ten systém s rezaním karboškou v špárach je celkom zaujímaví. Možno by sa dali aj na väčšie bloky ( podľa možností ).

    Skusim a potom napisem

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ak môžem poradiť nerozoberajte to odvrchu ale odspodu. je to rýchlejšie , aj ked to tak nevyzerá.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    brato Pozri príspevok
    O tie kocky mi tak ani nejde .....ide mi hlavne o to aby som nemusel sklo zbierat po celom dvore.
    takze moj napad s malickou vybusninou neprichadza do uvahy

    vela trpezlivosti zelam, tu budes potrebovat najviac. ja by som to skusil vybrat cele naraz. po obvode vysekat omietku - aj tak ju das prec kvoli oknu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.