Zavrieť

Porady

Zánik - vznik spoločnosti a skúšobná doba

Dobrý deň. V našej firme dochádzak k prechodu práv a povinností na iného zamestnávateľa k 30.09.2008. Moja otázka znie, či má právo nový zamestnávateľ do nových pracovných zmlúv napísať skúšobnú dobu pre zamestnancov, keď mali dovtedy neurčitú dobu? Máme obavy, že ide o to, aby ušetrili na odstupných, keďže pri prechode práv na iného zamestnávateľa odstupné nepatrí a v skúšobnej dobe nás môžu veselo prepustiť - nadarmo tam niektorí odpracovali vyše 10 rokov... Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    KatarinaB20 Pozri príspevok
    Dobrý deň. V našej firme dochádzak k prechodu práv a povinností na iného zamestnávateľa k 30.09.2008. Moja otázka znie, či má právo nový zamestnávateľ do nových pracovných zmlúv napísať skúšobnú dobu pre zamestnancov, keď mali dovtedy neurčitú dobu? Máme obavy, že ide o to, aby ušetrili na odstupných, keďže pri prechode práv na iného zamestnávateľa odstupné nepatrí a v skúšobnej dobe nás môžu veselo prepustiť - nadarmo tam niektorí odpracovali vyše 10 rokov... Ďakujem.
    Ak ide o prechod práv a povinnosti, tak v tom prípade by mali ostať v platnosti aj prac.zmluvy podľa mňa.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    § 28 ZP

    (3) Prevodca je právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorá prevodom podľa odseku 2 prestáva byť zamestnávateľom.

    (4) Preberajúcim zamestnávateľom je právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorá prevodom podľa odseku 2 pokračuje ako zamestnávateľ voči prevedeným zamestnancom.

    (5) Práva a povinnosti doterajšieho zamestnávateľa voči zamestnancom, ktorých pracovnoprávne vzťahy do dňa prevodu zanikli, zostávajú nedotknuté.


    Pokiaľ ide noazaj o prechod práv podľa zákonníka práce - musia zostať v platnosti doterajšie pracovné zmluvy. A skúšobná doba tým pádom môže byť dohodnutá iba raz a na obdobie maximálne 3 mesiacov - keďže táto už prebehla - novú skúšobnú dobu nie je možné aplikovať.
    Taktiež musí zostať v platnosti i platnosť pracovných pomerov (doba určitá, doba neurčitá)

    Zánik - vznik spoločnosti a skúšobná doba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.