Zavrieť

Porady

zaradenie zábradlia

Prosím vás ako by ste zaradili zábradlie, ktoré bolo zhotovené na schody pred budovou. Ktorá je to odpisová skupina?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Pri zábradlí je potrebné rozlíšiť, či je pevne a neoddeliteľne spojené s budovou alebo je ho možné oddeliť.

    HankaH je offline (nepripojený) HankaH

    HankaH
    Ak je pevne spojené s budovou, bude sa odpisovať ako súčasť budovy - odpisová skupina 4.

    4326 je offline (nepripojený) 4326

    4326
    Zábradlie nie je súčasťou budovy. Je upevnené na schodoch pred budovou - chodník, cesta a zábradlie je upevnené na schodoch vedúcich na chodník.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    4326 Pozri príspevok
    Zábradlie nie je súčasťou budovy. Je upevnené na schodoch pred budovou - chodník, cesta a zábradlie je upevnené na schodoch vedúcich na chodník.
    ak sú schody so zábradlím súčasťou chodníka. tak je to inžinierska stavba - odp. sk 4
    (Inžinierske stavby sú diaľnice, cesty, miestne a účelové komunikácie, nábrežia, chodníky a nekryté parkoviská, železničné, lanové a iné dráhy, vzletové dráhy, pristávacie dráhy a rolovacie dráhy letísk, mosty, nadjazdy, tunely, nadchody a podchody,...)
    Schody máte zaradené ako?

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    4326 Pozri príspevok
    Schody zaradené v majetku nie su a ani chodník nie je v majetku spoločnosti.
    To ste inštalovali zábradlie na pozemok, ktorý Vám nepatrí a nie je ani v nájme?

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    4326 Pozri príspevok
    áno. Uvažovala som či nie je možné to zaradiť do odpisovej skupiny 3
    Podľa mňa sa nedá odpisovať , je to súčasťou inžinierskej stavby, ktorá nie je vo vašom vlastníctve ani v nájme. ( ak som teda dobre pochopila súvislosti)

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... zabudli sme spomenúť (alebo som prehliadol) - komu vlastne a na čo slúži to zábradlie ? Myslím si, že aj to je podstatný detail na vyčerpávajúcu odpoveď na danú otázku. Koniec koncom aj auto premáva na verejných komunikáciach a odpisujeme ho.
    No a keď niečo obstarali, tak by to mali aj zaradiť a odpisovať. Iná vec je daňová uznateľnosť odpisov..

    4326 je offline (nepripojený) 4326

    4326
    Zábradlie slúži na to, aby ľudia nespadli z nechránených schodov, ktoré sú dosť nebezpečné.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.