Zavrieť

Porady

dochodok vs. zamestnavatel

Dobry den,

chcela by som Vas poprosit o radu, moja mamina by mala 7.11.2008 odist do predcasneho dochodku, zakonom stanovene podmienky splna. Je povinna okrem poziadania Soc. poistovne oznamit to v nejakom stanovenom termine zamestnavatelovi? Oznamila mu to 2.9.2008 a v odpovedi jej prislo, ze suhlasia k 30.11.2008.
dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    tsatsiki Pozri príspevok
    Dobry den,

    chcela by som Vas poprosit o radu, moja mamina by mala 7.11.2008 odist do predcasneho dochodku, zakonom stanovene podmienky splna. Je povinna okrem poziadania Soc. poistovne oznamit to v nejakom stanovenom termine zamestnavatelovi? Oznamila mu to 2.9.2008 a v odpovedi jej prislo, ze suhlasia k 30.11.2008.
    dakujem za odpoved.
    S čím súhlasia ? so skončením pracovného pomeru k 30.11.2008 ? O to asi v liste nežiadala.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    tsatsiki Pozri príspevok
    Dobry den,

    chcela by som Vas poprosit o radu, moja mamina by mala 7.11.2008 odist do predcasneho dochodku, zakonom stanovene podmienky splna. Je povinna okrem poziadania Soc. poistovne oznamit to v nejakom stanovenom termine zamestnavatelovi? Oznamila mu to 2.9.2008 a v odpovedi jej prislo, ze suhlasia k 30.11.2008.
    dakujem za odpoved.
    Zmestnávateľ jej ku dňu odchodu do predčasného dôchodku bude vystavovať ELDP. Výmer o dôchodku potom predloží zamestnávateľovi a ten si podľa toho upraví odvody do sociálky nahlási RLFO zmenu. Nič iné sa nemení.

    tsatsiki je offline (nepripojený) tsatsiki

    tsatsiki
    Citát:
    Pôvodca textu príspevku: tsatsiki Pozri príspevok
    Dobry den,

    chcela by som Vas poprosit o radu, moja mamina by mala 7.11.2008 odist do predcasneho dochodku, zakonom stanovene podmienky splna. Je povinna okrem poziadania Soc. poistovne oznamit to v nejakom stanovenom termine zamestnavatelovi? Oznamila mu to 2.9.2008 a v odpovedi jej prislo, ze suhlasia k 30.11.2008.
    dakujem za odpoved.
    S čím súhlasia ? so skončením pracovného pomeru k 30.11.2008 ? O to asi v liste nežiadala.

    Nežiadala, len im oznamila, že jej vznika 7.11. narok na predcasny starobny dochodok a chce nan ist. V odpovedi na kopii jej listu stoji len: Suhlasime k 30.11. Otazka znie, ci musi chodit do prace do 30.11.

    dakujem

    daniela1109 je offline (nepripojený) daniela1109

    žena, daniela1109@post.sk daniela1109
    Chcem sa spýtať: Príspevok zamestnávateľa na DDP je pripočitateľnou položkou daňového základu?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tsatsiki Pozri príspevok
    Citát:
    Pôvodca textu príspevku: tsatsiki Pozri príspevok
    Dobry den,

    chcela by som Vas poprosit o radu, moja mamina by mala 7.11.2008 odist do predcasneho dochodku, zakonom stanovene podmienky splna. Je povinna okrem poziadania Soc. poistovne oznamit to v nejakom stanovenom termine zamestnavatelovi? Oznamila mu to 2.9.2008 a v odpovedi jej prislo, ze suhlasia k 30.11.2008.
    dakujem za odpoved.
    S čím súhlasia ? so skončením pracovného pomeru k 30.11.2008 ? O to asi v liste nežiadala.

    Nežiadala, len im oznamila, že jej vznika 7.11. narok na predcasny starobny dochodok a chce nan ist. V odpovedi na kopii jej listu stoji len: Suhlasime k 30.11. Otazka znie, ci musi chodit do prace do 30.11.

    dakujem
    Áno, zrejme list považovali za žiadosť o skončenie PP k nástupu na dôchodok.
    AK v ňom súhlasili s dohodou k 30.11., znamená, že 30.11. aj PP skončí. Takže dovtedy musí chodiť do práce.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    daniela1109 Pozri príspevok
    Chcem sa spýtať: Príspevok zamestnávateľa na DDP je pripočitateľnou položkou daňového základu?
    Áno, podlieha zdaneniu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    daniela1109 Pozri príspevok
    Prečo by mal zamestnanec zdanovat príspevok zamestnávatela na DDP keď je to nezdaňiteľný príjem
    ?
    Ty máš zrejme na mysli príspevok zamestnáv. zamestnancom z nákladov, ak áno, tak ten je daňovo uznaným do určenej výšky podľa Zákona o dani z príjmov. V predch. príspevku som to pochopila tak, či podlieha dani u zamestnanca, preto som tak odpovedala, ale zrejme som neporozumela otázke správne.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    daniela1109 Pozri príspevok
    Prečo by mal zamestnanec zdanovat príspevok zamestnávatela na DDP keď je to nezdaňiteľný príjem?
    veď sa navyšuje iba zdravotka?
    Nie, nie je to tak, podlieha aj zdaneniu u zamestnanca.

    daniela1109 je offline (nepripojený) daniela1109

    žena, daniela1109@post.sk daniela1109
    ospravedlnujem sa, to písal manzel v mojom mene, asi sme sa nepochopili spolu,
    takze rekapitulácia : DDP prispevok zamestnávateľa sa pripočítava na odvody do zdravotky aj do základu dane zamestnancovi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.