Zavrieť

Porady

BSM predaj zdedenej nehnuteľnosti

Naše nanželstvo zrejme speje k zániku a ja som akurát prednedávnom predal zdedenú nehnuteľnost. Teraz mám obavy, že v pripade rozvodu budem musieť manželke vyplatiť časť sumy získanej za predaj zdedeného bytu. Je možné takejto situacii predísť? Dodávam že manželka má vlasný byt v ktorom sme doposiaľ žili, ale pred nedávnom ma z neho vyhodila.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    HLAVOLAM Pozri príspevok
    Naše nanželstvo zrejme speje k zániku a ja som akurát prednedávnom predal zdedenú nehnuteľnost. Teraz mám obavy, že v pripade rozvodu budem musieť manželke vyplatiť časť sumy získanej za predaj zdedeného bytu. Je možné takejto situacii predísť? Dodávam že manželka má vlasný byt v ktorom sme doposiaľ žili, ale pred nedávnom ma z neho vyhodila.
    Ak počas pojednávania o rozdelení BSM dokážeš jednoznačne preukázať, že peniaze, ktoré máš, pochádzajú z predaja zdedenej nehnuteľnosti, tak máš akú takú šancu, že to bude vylúčené z BSM. Ale manželka môže tvrdiť, že peniaze ste už minule spoločne.

    Celsus je offline (nepripojený) Celsus

    Celsus
    HLAVOLAM Pozri príspevok
    Naše nanželstvo zrejme speje k zániku a ja som akurát prednedávnom predal zdedenú nehnuteľnost. Teraz mám obavy, že v pripade rozvodu budem musieť manželke vyplatiť časť sumy získanej za predaj zdedeného bytu. Je možné takejto situacii predísť? Dodávam že manželka má vlasný byt v ktorom sme doposiaľ žili, ale pred nedávnom ma z neho vyhodila.
    Pokiaľ ste danú nehnuteľnosť zdedili len Vy (čo predpokladám), o žiadnu časť peňazí, ktoré ste získali jej predajom, by ste v žiadnom prípade prísť nemali.

    Úplne najlepšie by bolo, keby Vám kúpna cena za túto nehnuteľnosť bola vyplatená na osobitný účet, ktorého majiteľom ste výlučne Vy, a keby ste tieto peniaze až do zániku BSM držali oddelene od peňazí patriacich do BSM (t.j. aby ste ich nezmiešali s peniazmi patriacimi do BSM).

    BSM predaj zdedenej nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.