Zavrieť

Porady

pôžička pre konateľa

Ahojte poraďáci, mohli by ste mi pomôcť s takýmto problémom:
Konateľovi sme previedli na účet peniaze ako pôžičku, ktorú nám vráti tak za cca 35 dní. Vráti nám to aj s úrokom. Ako by ste naúčtovali takúto pôžičku a úrok? Je k tomu potrebná aj zmluva? Ďakujem.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kajkas Pozri príspevok
Ahojte poraďáci, mohli by ste mi pomôcť s takýmto problémom:
Konateľovi sme previedli na účet peniaze ako pôžičku, ktorú nám vráti tak za cca 35 dní. Vráti nám to aj s úrokom. Ako by ste naúčtovali takúto pôžičku a úrok? Je k tomu potrebná aj zmluva? Ďakujem.
Poskytnutie: 355/221, úroky z nej: 355/662. Zmluva je potrebná.
0 0
Kajkas Kajkas

Kajkas je offline (nepripojený) Kajkas

Ďakujem. A mám to naúčtovať cez ID? Alebo len na bankovom výpise.
0 0
Kajkas Kajkas

Kajkas je offline (nepripojený) Kajkas

Prosííím ešte mi odpovedzte. Musím vystaviť na úroky faktúru? Díky.
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

Kajkas Pozri príspevok
Prosííím ešte mi odpovedzte. Musím vystaviť na úroky faktúru? Díky.
Cez ID zaúčtuješ predpis k úrokom podľa zmluvy. Žiadna Fa.
0 0
Kajkas Kajkas

Kajkas je offline (nepripojený) Kajkas

Ďakujem veľmi pekne. Pomohli ste mi.
0 0
Kajkas Kajkas

Kajkas je offline (nepripojený) Kajkas

Ahojte, prepáčte, že sa vraciam zase k tejto téme, ale píšem zmluvu o krátkodobej pôžičke a chcela by som sa opýtať, či môže byť teda súčasne veriteľ a dĺžnik tá istá osoba, ktorá podpisuje túto zmluvu?Keďže je to konateľ spoločnosti a zároveň dĺžnik.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Kajkas Pozri príspevok
Ahojte, prepáčte, že sa vraciam zase k tejto téme, ale píšem zmluvu o krátkodobej pôžičke a chcela by som sa opýtať, či môže byť teda súčasne veriteľ a dĺžnik tá istá osoba, ktorá podpisuje túto zmluvu?Keďže je to konateľ spoločnosti a zároveň dĺžnik.
Veriteľ je s.r.o. zastúpená Jožkom Mrkvičkom. Dlžník je Jožko Mrkvička - občan. Takže môže. Totiž nejde o tú istú osobu.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 15.09.08 at 06:25
0 0
Kajkas Kajkas

Kajkas je offline (nepripojený) Kajkas

Ďakujem za odpoveď.
0 0
jožko99 jožko99

jožko99 je offline (nepripojený) jožko99

Prosím vás, ak poskytne spoločník do sro pôžičku, môže byť v zmluve uvedené že sa jedná o bezúročnú pôžičku ? Alebo musí byť vždy s úrokom ? Ak s úrokom tak napr. aký poskytuje nejaká komerčná banka, alebo je možosť dohodnúť individuálne ?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Spoločník môže poskytnúť pre spoločnosť aj bezúročnú pôžičku.
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Ako by ste zaúčtovali pôžičku, ktorú naša sro poskytla druhej spoločnosti v ktorej jediným konateľom a spoločníkom ja tiež náš konateľ a jeden so spoločníkov? Neviem za ten svet nájsť správny účet a tiež či to účtovať na výpise z účtu ked bola pôžička poskytnutá alebo cez pohľadávky. Dakujem veľmi pekne
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

certik Pozri príspevok
Ako by ste zaúčtovali pôžičku, ktorú naša sro poskytla
Tu je to pohľadávka; napr. 378/221
druhej spoločnosti
Tu je to záväzok: 221/249
ktorej jediným konateľom a spoločníkom ja tiež náš konateľ a jeden so spoločníkov? Neviem za ten svet nájsť správny účet a tiež či to účtovať na výpise z účtu ked bola pôžička poskytnutá alebo cez pohľadávky. Dakujem veľmi pekne
Treba k tomu zmluvu, v ktorej treba dohodnúť splatnosť, podľa toho to bude dlho- alebo krátkodobá pôžička a to treba tiež pri zaúčtovaní zohľadniť.

To "okolo" spoločníkov a konateľov nie je v tomto prípade rozhodujúce. Ide o vzťah medzi 2 s.r.o.
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Zmluva k tomu riadna je. Ide o krátkodobú pôžičku, bezúročnú. Neviem to len zaúčtovať. Chcela by som to hodiť do pohľadáviek lebo to potom budem kompenzovať, ale to nie je dôležité ide mi o zaúčtovanie vzniku tej pohľadávky.

Takže zmluvu ako takú neúčtujem, účtujem rovno 378/221 a kedže to budem kompenzovať /pôžičku nevráti lebo zase naša spoločnosť im dlží faktúry/ potom bude 321/378. Je to správne?
Naposledy upravil certik : 10.10.08 at 09:17
0 0
Leila Leila

Leila je offline (nepripojený) Leila

Prosim o radu. Ak s.r.o. poskytne spolocnikovi (konatelovi) bezurocnu pozicku, musi si to tento spolocnik nejako zohladnit v DP FO ??? Dodanit to?
Ma prijmy iba z funkcie konatela.
Niekde som citala ze si musi vypocitat urok podla zakladnej urokovej sadzby NBS. Plati to este? Dakujem vopred za pomoc.
0 0
Zuzana30 Zuzana30

Zuzana30 je offline (nepripojený) Zuzana30

Nie netreba nič dodanovat.
0 0
Leila Leila

Leila je offline (nepripojený) Leila

vdaka
0 0
juraj.bujnak juraj.bujnak

juraj.bujnak je offline (nepripojený) juraj.bujnak

Prosim Vas, vedeli by ste mi poradit, ci mozem z uctovneho a danoveho pohladu urobit nasledovne:
1 1. Z firemneho uctu si poslem peniaze na moj sukromny ucet ako „Pozicka spolocnikovi“ za urok EURIBOR + 1% (pripadne, je vobec potrebny nejaky urok?).
2. 2. O 7, alebo 14 dni tuto pozicku vratim do pokladne spolocnosti.


Som jediny spolocnik a zaroven konatel spolocnosti.


Diky
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

juraj.bujnak Pozri príspevok
Prosim Vas, vedeli by ste mi poradit, ci mozem z uctovneho a danoveho pohladu urobit nasledovne:
1 1. Z firemneho uctu si poslem peniaze na moj sukromny ucet ako „Pozicka spolocnikovi“ za urok EURIBOR + 1% (pripadne, je vobec potrebny nejaky urok?).
2. 2. O 7, alebo 14 dni tuto pozicku vratim do pokladne spolocnosti.


Som jediny spolocnik a zaroven konatel spolocnosti.


Diky
Áno, je taký postup možný. Len netreba zabúdnuť vypracovať k tomu aj zmluvu.
0 0
Zuzana2211 Zuzana2211

Zuzana2211 je offline (nepripojený) Zuzana2211

Dobry den,

rada by som sa opytala, ci a ako je mozne vratit spolocnikom zavazky, ktore boli uctovane na ucte 365.

Dakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zuzana2211 Pozri príspevok
Dobry den,

rada by som sa opytala, ci a ako je mozne vratit spolocnikom zavazky, ktore boli uctovane na ucte 365.

Dakujem.
Samozrejme, sú to záv. ako každé iné, takže vrátiť je potrebné, buď bezhotovostne, alebo cez pokladňu...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať