Zavrieť

Porady

porucha windows?

Ahojte, prosím o radu.
Mám notebook, v ňom Win XP. Predvčerom som ho zapla, naskočil úvod WINDOWSu, a dosť. Čierna obrazovka, kurzor myši funkčný, dá sa ním pohybovať, ale nič nenaskakuje, žiadna reakcia. Keď som to skúšala cez F8, nabehlo, že sa nepodarilo správne spustiť WINDOWS. Keď som šla cez SAFE MODE, zase naskočila zase čierna obrazovka.
Prosím, čo mám robiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    priekak...notebook prisiel z anglicka s nainstalovanym WIN. CD nemam a sanca, ze ho dostanem je nulova.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    krokodiilka Pozri príspevok
    Ahojte, prosím o radu.
    Mám notebook, v ňom Win XP. Predvčerom som ho zapla, naskočil úvod WINDOWSu, a dosť. Čierna obrazovka, kurzor myši funkčný, dá sa ním pohybovať, ale nič nenaskakuje, žiadna reakcia. Keď som to skúšala cez F8, nabehlo, že sa nepodarilo správne spustiť WINDOWS. Keď som šla cez SAFE MODE, zase naskočila zase čierna obrazovka.
    Prosím, čo mám robiť?
    Mne sa raz stalo, že systémový disk sa pošahal tak, že sa nejakým spôsobom vymazala tabuľka FAT (pre tých, čo nevedia, čo to je, tak to je niečo ako obsah knihy). Vôbec nešlo spustiť PC, hlásilo, že tam nie je systémový disk.

    Pomohla nasledovná vec - dal som disk do iného kompu a dal som ho prehľadať cez: Vlastnosti - Nástroje - Kontrola chýb. Chvíľu to trvalo, ale disk sa skontroloval a systém obnovil tú FAT tabuľku. Po vložení do pôvodného PC sa Win pekne spustil ako predtým.

    Skús saj ty vybrať ten HDD a nechať ho skontrolovať cez nejaký Disk repair nástroj. Možno sú len nejaké adresy súborov poškodené. Tým nič nepokazíš ani stav nezhoršíš. AK to nepomôže, tak možno bude treba preinštalovať Win.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    krokodiilka Pozri príspevok
    priekak...notebook prisiel z anglicka s nainstalovanym WIN. CD nemam a sanca, ze ho dostanem je nulova.
    Na notebookoch (na HDD) zvykne byť skrytá partícia (cca 3-5 GB) s inštalačnými súbormi. Skús kontaktovať Customer Helpdesk tej značky, že ako je možné dostať sa k tým súborom. Odtiaľ to môžeš preinštalovať. Nezaručujem, že to tam je, len viem, že napr. ACER-y to tom určite majú.

    (ak nepomohla prvá rada).
    ahojte...no zatiaľ sa mi nepodarilo nič. Bol u mňa sused a povedal, že si mám preinštalovať WIN. Ale ako? Kde vezmem CD? Inteligent...

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    No ked prisiel z anglicka , predpokladam ze je tam EN windows. Staci si teda zohnat taketo CD, co by nemal byt velky problem, lebo vsetky Windows SK sa instaluju cez toto CD (cez anglicku verziu a da sa na to iba slovensky language pack...).Treba len zistit ci je to Home,alebo Pro, co zistis na nalepke s licencnym cislom. Ak sa ti to nepodari zohnat, tak mi napis do spravy a ja ti take CD poslem (samozrejme poslem iba CD, instalacny kluc uz musis mat ty)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.