Zavrieť

Porady

IP adresa.

Poprosím poraďákov o radu,na PC viem nájsť IP adresu cez sieťové nadstavenie alebo spustiť-cmd-ipconfig.Ale na laptope z vistou sa mi to nepodarilo.Ako ju nájsť?Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    No to mu asi moc nepomoze, pretoze tam ukazuje verejnu IP adresu. fachman chce asi lokalnu. Aj ked som s vistou robil velmi malo, tak ak si dobre pamatam, tak dvojklik v icontray na ikonu siete a zobrazi sa ti okno so sietovkami a tam si to uz nepamatam, ale skus pravim klik a stav (alebo nieco podobne)
    Nech povedia ty, co maju jehovistu

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Hm, mám v dosahu aj jednu mašinku s Vistou (Home premium) a command prompt je k dispozícii cez Start - All programs - Accessories.
    ipconfig z command promptu spustím bez problémov a takisto po spustení ipconfig bez problémov vidím aj internú IP adresu.
    Naposledy upravil endrju : 15.09.08 at 16:33

    fachman je offline (nepripojený) fachman

    fachman
    V piatok som bol v predajni -dvcom,mladý predavač mi nevedel poradiť,ale že mi zavolá alebo pošle meilom postup,asi sa tam zasa zastavím zajtra.Dnes ráno som písal správcovi siete,možno nemá čas,ale sa ešte neozval.Ten laptop chcem aj preto napojiť na internet,lebo je tam 3 mesačný Norton,chceme nainštalovať Nod 32.Takže to chcem proste sfunkčniť,alebo požiadam správcu siete,nech to príde kumne nastaviť domov.

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    fachman Pozri príspevok
    V piatok som bol v predajni -dvcom,mladý predavač mi nevedel poradiť,ale že mi zavolá alebo pošle meilom postup,asi sa tam zasa zastavím zajtra.Dnes ráno som písal správcovi siete,možno nemá čas,ale sa ešte neozval.Ten laptop chcem aj preto napojiť na internet,lebo je tam 3 mesačný Norton,chceme nainštalovať Nod 32.Takže to chcem proste sfunkčniť,alebo požiadam správcu siete,nech to príde kumne nastaviť domov.
    A načo ti je vlastne IP adresa ?

    Keni je offline (nepripojený) Keni

    Keni
    Start - Run (Spusti)
    napis: cmd <enter>
    otvori sa ti okno "Command Prompt"
    napis: ipconfig /all <enter>
    vypisu sa ti vsetky IP adresy IPv4,IPv6, MAC atd. vsetkych komunikacnych zariadenii

    fachman je offline (nepripojený) fachman

    fachman
    Poslal som fyzickú adresu s.karty laptopu,pridelil IP adresu,takže doma prehadzujeme koax.kábel od pripojenia na internet,ale funguje to už.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.