Zavrieť

Porady

Kasíno - spotrebná daň z liehu

Ako by ste viedli evidenciu alkoholu, ak:
1. kasíno má vlastný bar, kde bude klasicky predávať okrem iného aj alkohol
2. kasíno bude podávať konzumáciu hráčom kasína zadarmo (aj alkoholické nápoje)

nie je mi jasné ako to potom bude vo vzťahu k colnému úradu a ako vyrátam spotrebnú daň za alkohol. to čo rozdá kasíno zadarmo by som predsa nemala odaniť, keďže na tom nič nezarobí. a čo účtovníctvo? do spotreby budem dávať asi všetko. nestretol sa niekto s niečím takým?

vopred dík za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Michaela76 Pozri príspevok
    Ako by ste viedli evidenciu alkoholu, ak:
    1. kasíno má vlastný bar, kde bude klasicky predávať okrem iného aj alkohol
    2. kasíno bude podávať konzumáciu hráčom kasína zadarmo (aj alkoholické nápoje)

    nie je mi jasné ako to potom bude vo vzťahu k colnému úradu a ako vyrátam spotrebnú daň za alkohol. to čo rozdá kasíno zadarmo by som predsa nemala odaniť, keďže na tom nič nezarobí. a čo účtovníctvo? do spotreby budem dávať asi všetko. nestretol sa niekto s niečím takým?

    vopred dík za pomoc
    A prečo chcete vyrátavať spotrebnú daň? Veď predsa do kasína nakupujete už dávno zdanený alkohol, predpokladám, že tam nepredávate, resp. nepodávate nelegálny alkohol. Pre vás platia iba povinnosti vyplývajúce z ustanovenia § 44 zákona č. 105/2004 Z. z. o spotrebnej dani z liehu v znení neskorších predpisov.

    Michaela76 je offline (nepripojený) Michaela76

    Michaela76
    nooo, veď ano. ja som v tomto začiatočník a tresla som skôr niečo, než som si to uvedomila. jasné, že žiadny nelegálny alkohol, to by im asi dlho nevydržalo....
    Takže otázka znie: ako vykážu alkoholické nápoje, ktoré rozdajú a nebudú mať z nich žiadny zisk, vo vzťahu k colnému úradu a k účtovníctvu?

    Kasíno - spotrebná daň z liehu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.