Zavrieť

Porady

dočasné zamestnávanie v EÚ

Poprosím o radu: Chcem zamestnať ľudí vo svojej sro, miesto výkonu práce budú mať vo Francúzsku na základe Dohody o dočasnom pridelení medzi mnou a francúzskou spoločnosťou. Aké povinnosti mi vyplývajú čo sa týka miezd a mzdových odvodov, cestovných náhrad, dane z príjmu, a DPH. Kto je platiteľom DPH a ako budem účtovať mzdy, DPH a 10 % zisk? Podotýkam, že nechcem vytvárať agentúru dočasného zamestnania.
Veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

    Aankaa
    Ďakujem, čítala som si to už skôr, ale aj tak mi nie je jasných zopár vecí, napr. Stravné. Som povinná stravné platiť v plnej výške, t.j. 18-24 hod - 230,- Sk, alebo až 45 Eur ako je stanovené pre Francúzsko. Dúfam, že vreckové im platiť nemusím, alebo áno? V prípade, ak ľudia budú robiť na turnusy - 4 týždne tam, dva týždne doma, ako sa posudzuje čas? DPH mi je jasné, platí zahraničný odberateľ v mieste dodania služby, ale ak prekročím 1,5 mil, nevzťahuje sa to potom už na mňa?
    Má niekto skúsenosti s takouto situáciou? Veľmi ďakujem.

    robika je offline (nepripojený) robika

    robika
    Dobrý deň všetkým,

    chcem poprosiť o radu:

    Budeme mať možnosť zamestnať občanov SR a výkon práce bude v zahraničí (Maďarsko, ČR, Poľsko) u užívateľského zamestnávateľa. Bude sa jednať o nekvalifikované pozície (práca na výrobných linkách). Lenže podľa slov UPSVaR-u, agentúra dočasného zamestnávania už môže zamestnávať ľudí iba pokiaľ títo zamestnanci budú pracovať na území SR a nie v zahraničí.

    Neviem čo teraz? Minulý rok sa to ešte dalo a nejako sa mi nechce veriť, že odrazu by všetky firmy museli tieto aktivity zastaviť. Ale tak sa mi vyjadrili k tejto problematike.

    Môže mi niekto poradiť, ako sa dá postupovať? Je treba urobiť ADZ alebo nie? Ak netreba ADZ, a zamestnáme ich ako zamestnancov sro-čky ako sa potom postupuje?

    Ďakujem za pomoc!

    dočasné zamestnávanie v EÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.