Zavrieť

Porady

ODVOD NA ZABEZPEČENIE DANE

Ahojte poraďáci,
prosím vás, čo znamená: "odvod súm na zabezpečenie dane platiteľom príjmu za august 2008."
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    caucico Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,
    prosím vás, čo znamená: "odvod súm na zabezpečenie dane platiteľom príjmu za august 2008."
    ďakujem
    Nebudú to preddavky ?

    § 44
    Zabezpečenie dane
    Na začiatok (1) Správca dane môže rozhodnutím uložiť fyzickým osobám a právnickým osobám, aby pri peňažnom plnení poskytnutom inému daňovníkovi zrážali na zabezpečenie dane sumu zodpovedajúcu polovici sadzby dane podľa § 15 z peňažného plnenia. Suma zabezpečenia dane sa považuje za preddavok na daň.
    Naposledy upravil Tweety : 16.09.08 at 06:13 Dôvod: dopl. § 44 Zákon o dani z príjmov

    caucico je offline (nepripojený) caucico

    caucico
    našla som na internete povinnosti podnikateľov,ktorý majú dnes povinnosti: Odvodové povinnosti podnikateľov súvisiace s daňou z príjmov
    15. september 2008 je posledným dňom pre splnenie nasledujúcich povinností podnikateľov a zamestnávateľov:

    odvod dane z príjmov vyberanej zrážkou z príjmov vyplatených daňovníkovi v auguste 2008,
    odvod súm na zabezpečenie dane platiteľom príjmu za august 2008.
    Keďže 15. september je štátny sviatok, tento termín sa posúva na utorok 16. 9. 2008.
    a ja som si nie ista,čo to je.

    caucico je offline (nepripojený) caucico

    caucico
    invest Pozri príspevok
    nie sú to preddavky. Pozri § 44 zákona o dani z príjmov
    som si čítala ten zákon,ale moc mi nepomohol..

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    caucico Pozri príspevok
    našla som na internete povinnosti podnikateľov,ktorý majú dnes povinnosti: Odvodové povinnosti podnikateľov súvisiace s daňou z príjmov
    15. september 2008 je posledným dňom pre splnenie nasledujúcich povinností podnikateľov a zamestnávateľov:

    odvod dane z príjmov vyberanej zrážkou z príjmov vyplatených daňovníkovi v auguste 2008,
    odvod súm na zabezpečenie dane platiteľom príjmu za august 2008.
    Keďže 15. september je štátny sviatok, tento termín sa posúva na utorok 16. 9. 2008.
    a ja som si nie ista,čo to je.

    Ak bola mzda/odmena vyplatená a teda daň zrazená v auguste, potom povinnosť odviesť ju je do 15.9. (pokiaľ je dňom pracovným)Ak zametnanec (TPP,dohoda) má hrubý príjem do 5.000 vrátane a nemá podpísané Vyhlásenie (neuplatňuje si nezdaiteľnú časť), potom jeho príjem je zdaňovaný zrážkovou daňou.

    caucico je offline (nepripojený) caucico

    caucico
    Paula Pozri príspevok
    Ak bola mzda/odmena vyplatená a teda daň zrazená v auguste, potom povinnosť odviesť ju je do 15.9. (pokiaľ je dňom pracovným)Ak zametnanec (TPP,dohoda) má hrubý príjem do 5.000 vrátane a nemá podpísané Vyhlásenie (neuplatňuje si nezdaiteľnú časť), potom jeho príjem je zdaňovaný zrážkovou daňou.
    ďakujem ti,fakt si mi pomohla.. a takže to sa netyka klasických miezd a odvodu dane? odvody pri klasických mzdách musia byť odvedené do konca mesiaca (mzda za august-odvody do konca mesiaca september).

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ak ide o preddavky na DzP (teda nie daň vyberanú zrážkou), potom:

    Zamestnávateľ odvedie zrazené preddavky na daň znížené o úhrn daňového bonusu najneskôr do piatich dní po dni výplaty, poukázania alebo pripísania zdaniteľnej mzdy zamestnancovi k dobru, ak daňový úrad na žiadosť zamestnávateľa neurčí inak.

    caucico je offline (nepripojený) caucico

    caucico
    Paula Pozri príspevok
    Ak ide o preddavky na DzP (teda nie daň vyberanú zrážkou), potom:

    Zamestnávateľ odvedie zrazené preddavky na daň znížené o úhrn daňového bonusu najneskôr do piatich dní po dni výplaty, poukázania alebo pripísania zdaniteľnej mzdy zamestnancovi k dobru, ak daňový úrad na žiadosť zamestnávateľa neurčí inak.
    Mockrát vďaka.. a príjemny deň prajem.

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    Zabezpečenie dane je napr. daň zrazená z príjmu, ktorý je vyplácaný do iných štátov a zdroj je v SR. Napr. príjem za nájom hnuteľných vecí umiestnených v SR a prenajímateľ je osoba z iného štátu. Zahrnuté pod pojem licenčné poplatky.

    ODVOD NA ZABEZPEČENIE DANE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.