Zavrieť

Porady

predpätý stropný systém

Chystam sa stavat a kazdy odporuca predpätý stropný systém ,ale mne sa to zda akosi slabe.Teraz byvam v panelaku a v strope mam upevnene rozne konsoly na hojdanie pre deti alebo cvicenie pre kazdeho apod..Neviem si predstavit ako v tom pevne drzi hmozdinka.Prosim o radu,nazor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    petervi Pozri príspevok
    Chystam sa stavat a kazdy odporuca predpätý stropný systém ,ale mne sa to zda akosi slabe.Teraz byvam v panelaku a v strope mam upevnene rozne konsoly na hojdanie pre deti alebo cvicenie pre kazdeho apod..Neviem si predstavit ako v tom pevne drzi hmozdinka.Prosim o radu,nazor.
    Predpäte nosniky sa robia tak, že ocelova armatura sa "natiahne", resp. až počas liatia betonu a ťah sa ukončí až po úplnom vytvrdnutí betonu. Potom sa ťah uvolní, armatura sa zareže k hrane s betonom a vyrobok je k dispozicii.
    Vŕtanie podla mna je možné, samozrejme v ramci "normy".

    petervi je offline (nepripojený) petervi

    petervi
    Dakujem,mal som namysli hlavne tie stropne vlozky,ci sa to nebude lamat ak do toho navrtam,ci tom vobec nieco vydrzi zo spodu na tah,ako tam drzi ta hmozdinka ked je tam tolko dier.
    StropnaVlozka.jpg  

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    predpaty nosny system by som na rodinne domy nepouzival z toho dovodu, ze u normalneho ZB stropu (dosky) vidis ked sa ti ide zrutit... predpaty iba praskne a uz je dole.
    nejake hrazdy ti v tom drzat nebudu.
    a kto "kazdy" ti radi ten system?

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    tak skus porozmyslat preco ti to radia.
    - pretoze je to pre nich sice tazsie, komplikovanejsie riesenie na ktorom menej zarobia, ale zase ty budes mat kvalitny strop?
    alebo to bude skor tak ze maju provizie z predaja toho stropu a nemusia stavat debnenie? a je im uplne jedno aky strop budes mat.
    ZB monoliticka doska, je lacnejsia, kvalitnejsia a lepsia... takze stavebne firmy radsej poradia to co je drahsie, nech viac zarobia, nie?

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Nezostáva mi nič len plne súhlasiť s týmto príspevkom.Je s tým menej práce ale stojí to za......
    chandler Pozri príspevok
    tak skus porozmyslat preco ti to radia.
    - pretoze je to pre nich sice tazsie, komplikovanejsie riesenie na ktorom menej zarobia, ale zase ty budes mat kvalitny strop?
    alebo to bude skor tak ze maju provizie z predaja toho stropu a nemusia stavat debnenie? a je im uplne jedno aky strop budes mat.
    ZB monoliticka doska, je lacnejsia, kvalitnejsia a lepsia... takze stavebne firmy radsej poradia to co je drahsie, nech viac zarobia, nie?

    tefaldon je offline (nepripojený) tefaldon

    tefaldon
    Dobrý deň.
    Ďakujem za postrehy a názory, ktoré ste tu prezentovali. Škoda, že som neskoro zastihol túto debatu. Skuste pozriet na www strop. sk .kde su svšetky vyhody montovanejo stropu bez podpier a vystuží.
    Marián Farkaš, BAU-IMPEX s.r.o., Štúrovo, majiteľ

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Rýchlejšia montáž ale drahší materiál,menej fyzickej práce na stavbe viac vo výrobe.Skúste ponúknuť konkurencie schopnú cenu .Alebo zo stropov sa mi najviac pozdáva Dubnický (betónový) .

    mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

    mendo933
    cenovy rozdiel Premaco vs. system PM je cca 500eur za matros, dalsich 350-500eur je doprava PM stropu zo Sturova do TN

    Ma tento system niekto nahodeny?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.