Zavrieť

Porady

Študent a dohoda

Chcela by som sa spytať na študenta. Čo je preňho vyhodnejšie? Mať DVP alebo dohodu o brig. práci študenta? Platí niekde aj zdrav. poistenie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Čučoriedka 5
    Záleží aký druh práce bude vykonávať. Zdravotné poistenie za z dohody neplatí.

    Podľa mňa je výhodnejšie uzatvoriť DoBPŠ ( nemusí byť vymedzená pracovná úloha,
    nesleduješ počet odpracovaných hodín , ako u DoVP , kde je striktne stanoveý počet OH = 350 ) Pri DoBPŠ nemožno vykonávať prácu v rozsahu prekračujúcom v priemere polovicu určeného FPČ .

    Alčalča je offline (nepripojený) Alčalča

    Som baba z veľkomesta Alčalča
    Pokial student uzavrie DoBPŠ a jeho mes. odmena bude 30 000,- brutto, musi platit zdrav. poistenie? Resp. musi si urobit rocne zuctovanie ZP?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Alčalča Pozri príspevok
    Pokial student uzavrie DoBPŠ a jeho mes. odmena bude 30 000,- brutto, musi platit zdrav. poistenie? Resp. musi si urobit rocne zuctovanie ZP?
    Od 1.1.2007 výška príjmu študenta na dohodu nie je obmedzená a neplatí z nej zdravotné poistenie, ani nemusí robiť RZZP.

    Alčalča je offline (nepripojený) Alčalča

    Som baba z veľkomesta Alčalča
    Viete mi povedat, kde to najdem v zakone, pretoze tie odvolavky v zakone ma tak zmietli, ze to neviem nikde najst.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    § 11 odst. 8 písm. a Zákona o zdravotnom poistení - platiteľ poistného

    (8) Štát je platiteľom poistného, ak nie je ďalej uvedené inak, za

    a) nezaopatrené dieťa;39a) za nezaopatrené dieťa sa na účely tohto zákona považuje aj fyzická osoba, ktorá študuje na vysokej škole, okrem externej formy štúdia, do skončenia vysokoškolského štúdia prvého stupňa alebo do skončenia vysokoškolského štúdia druhého stupňa, ktoré podľa študijného programu nepresiahlo štandardnú dĺžku, okrem fyzickej osoby, ktorá už získala vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa a bol jej priznaný akademický titul podľa osobitného predpisu,

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.