Zavrieť

Porady

účtovanie valút

ako mám zaúčtovať výber EUR z bež.účtu vedeného v Skk? Tieto EUR som dala zamestnancovi ako preddavok na zahr.prac.cestu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    morgosova Pozri príspevok
    ako mám zaúčtovať výber EUR z bež.účtu vedeného v Skk? Tieto EUR som dala zamestnancovi ako preddavok na zahr.prac.cestu.
    výber z BU 261AE/221
    vklad do pokladne 211AE/261AE
    záloha zamestnancovi 335AE/211AE

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    morgosova Pozri príspevok
    ako mám zaúčtovať výber EUR z bež.účtu vedeného v Skk? Tieto EUR som dala zamestnancovi ako preddavok na zahr.prac.cestu.
    PPD výber do valutovej pokladne 211EUR/261AE
    VBU 261AE/221SKK

    Preddavok zamestnancovi 335/211EUR

    Inuska17 je offline (nepripojený) Inuska17

    Inuska17
    účtovaniu rozumiem, ale aj pre 261 má byť iná analitika ako mám v skk? a ak nemám dokúpený modul valutovej pokladne, môžem si zakúpiť v papierovej forme valutovú pokladňu?

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    morgosova Pozri príspevok
    účtovaniu rozumiem, ale aj pre 261 má byť iná analitika ako mám v skk? a ak nemám dokúpený modul valutovej pokladne, môžem si zakúpiť v papierovej forme valutovú pokladňu?
    Ak sa zriadi na 261 taktiež AE..nič sa tým nepokazí. Zvýši sa iba prehľadnosť. Pokiaľ firma neplánuje (do konca roka) viac EUR pohybov v hotovosti - dá sa to riešiť i papierovou formou. Elektronická valutová pokladňa iba zvyšuje komfort - pri počítaní kurzových rozdieľov.

    Inuska17 je offline (nepripojený) Inuska17

    Inuska17
    tzn. napr. ak vyberem v BU(vedeného v skk) 5000,--skk čo je komer.kurzom 166 eur. Zaúčtujem 261skk/221skk 5000,--, ďalej 211eur/261eur 166 eur, preddavok zamestnancovi 335eur/211eur 166 eur. Ale ako vyrovnám 261skk?

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    morgosova Pozri príspevok
    tzn. napr. ak vyberem v BU(vedeného v skk) 5000,--skk čo je komer.kurzom 166 eur. Zaúčtujem 261skk/221skk 5000,--, ďalej 211eur/261eur 166 eur, preddavok zamestnancovi 335eur/211eur 166 eur. Ale ako vyrovnám 261skk?
    Netreba vyrovnávať...
    Nakúpiš EUR za kurz 30,123..a nakúpiš 100EUR

    Takže účtuješ:
    PPD: 100EUR / 3012,30 SKK ... 211EUR/261
    VBU: 3012,30 SKK ................ 261/221 SKK

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.