Zavrieť

Porady

Práca v zahraničí

Dobrý deň, rada by som sa informovala, alebo sa spytala na vaš nazor, ako by ste riešili nasledovnu situaciu.
Zamestnávateľ na Slovensku vznikol v auguste 2008. Jeho zamestnancami je asi 30 pracovníkov - maliarov. Sú Slováci. Títo maliari momentálne pracujú v Anglicku s anglickými pracovnými zmluvami, poistné je uhrádzané v Anglicku.
Zamestnávateľ by chcel nejakym sposobom dosiahnut, aby sice pracovali v Anglicku, ale aby bolo poistne uhrádzané na Slovensku a aby mali slovenské pracovné zmluvy. Sociálna poisťovňa ale formulár E101 nevydá, keďže spoločnosť existuje iba od augusta 2008. Je možné v tomto prípade nejake rozumne riešenie?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andrea123 je offline (nepripojený) andrea123

    andrea123
    NEPORADI MI NIKTO?? neviem čo vybavim zajtra so Socialnou poistovnou, ale prosim poradte, lebo ma rani mrtvica

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Andrea, ťažko radiť, keď najprv píšeš, že sú to zamestnanci slov. zamestnávateľa a v ďalšej vete, že majú uzavreté "anglické" zmluvy. Koho sú vlastne zamestnancami? Soc. poisťovňa vydáva formulár E 101 slov. zamestnávateľom pri vyslaní zamestnancov do iných štátov EU. Minimálny počet zamestnancov, ktorí musia ostať pracovať v SR je 25%, ..... atd. Bližšie sa dočítaš tu Poistenie a zárobková činnosť v EU
    aj tu http://www.porada.sk/t12978-praca-za...ovinnosti.html
    Naposledy upravil Marína : 18.09.08 at 20:08

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.