Zavrieť

Porady

MDF formát

Potreboval by som pomoct s mdf formátom.Nemám v tom celkom jasno.Možem ho zapisovat len na dvojvrstvové CD alebo DVD?A ako zistím,ci moja napalovačka je aj dvojvrstvová?Mam Alkohol 120 a aj Nero.Skúšal som to niekolko krát ale neúspešne.V koši leží pár DVD naviše.Ak by mi niekto pomohol,bol by som mu vdačný.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Peter Neuschl Pozri príspevok
    Potreboval by som pomoct s mdf formátom.Nemám v tom celkom jasno.Možem ho zapisovat len na dvojvrstvové CD alebo DVD?A ako zistím,ci moja napalovačka je aj dvojvrstvová?Mam Alkohol 120 a aj Nero.Skúšal som to niekolko krát ale neúspešne.V koši leží pár DVD naviše.Ak by mi niekto pomohol,bol by som mu vdačný.
    Formát .mdf je obraz disku. Je jedno, z akého disku si urobíš obraz, výsledný súbor bude .mdf.

    Takže musíš vedieť, čo ten súbor .mdf je obraz CD disku, DVD disku alebo dvojvrstvového DVD disku. Pozn: dvojvrstvové CD neexistuje! Ak to bol dvojvrstvový disk, tak potrebuješ napaľovačku, čo dokáže napáliť dvojvrstvové DVD disky. Ak takú nemáš, tak ten obraz na DVD disk nenapáliš.

    Takže ak vieš, z čoho bol urobený ten obraz disku, na také médium to musíš napáliť. Neviem takto z hlavy, ktorý napaľovací soft dokáže spracovať formát .mdf, viem, že nero má problémy s formátmi obrazov disku, pokiaľ to nie je .iso alebo .nrg. Mám také tušenie, že .mdf nedokáže spracovať. Ale Alcohol120% dokáže spracovať .mdf súbor, dokonca si myslím, že .mdf formát je typický pre Alcohol.

    Pokiaľ nemusíš ten obraz napáliť na médium, tak to nerob. Môžeš to (ten obraz disku) kľudne otvoriť v PC vo virtuálnej mechanike (napr. Daemon Tools) a pracovať s tým. Škoda míňať médiá, či skladovať ich napálené. Môžeš to mať na HDD, nezaberie ti to miesto v zásuvke stola.

    Peter Neuschl Pozri príspevok
    A ako zistím,ci moja napalovačka je aj dvojvrstvová?
    Dúfam, že vieš značku a typ napaľovačky. Daj si do Gúglu vyhľadať podporované formáty tvojou napaľovačkou a máš to.

    Inak to vidíš aj tak, že keď vložíš prázdny dvojvrstvový disk, tak by ho malo rozpoznať a bude pripravená napáliť takýto disk.
    Naposledy upravil Chobot : 18.09.08 at 14:42

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    mpca Pozri príspevok
    Pre doplnenie :
    Jedna malá chyba tam je - nie je to len obraz CD disku. Aj keď sa vytvorí obraz DVD disku, môže mať formát .mdf

    Ale pozor, nemusí to byť výlučne obraz disku. Aj iné aplikácie vytvárajú .mdf súbory, napr. SQL databáza.
    Naposledy upravil Chobot : 18.09.08 at 14:44

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    Chobot Pozri príspevok
    Jedna malá chyba tam je - nie je to len obraz CD disku. Aj keď sa vytvorí obraz DVD disku, môže mať formát .mdf

    Ale pozor, nemusí to byť výlučne obraz disku. Aj iné aplikácie vytvárajú .mdf súbory, napr. SQL databáza.
    Ja som to screenol z netu Ale dik za upresnenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.