Zavrieť

Porady

Kúpeľný pobyt a sociálny fond

Chcela by som vás poprosiť odpovedať na danú otázku. Vedenie by chcelo zamestnancom (+ manželovi, manželke) zajednať kúpeľné pobyty s procedúrami a použiť pri tom sociálny fond. Mám to zamestnancom zdaniť vo výplate a odviesť poistné? Zamestnanci nepracujú v škodlivom prostredí ani nevykonávajú nejaké obtiažne práce. Sú to administratívne pracovníčky, manažéri, softvéristi. Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kajab Pozri príspevok
    Chcela by som vás poprosiť odpovedať na danú otázku. Vedenie by chcelo zamestnancom (+ manželovi, manželke) zajednať kúpeľné pobyty s procedúrami a použiť pri tom sociálny fond. Mám to zamestnancom zdaniť vo výplate a odviesť poistné? Zamestnanci nepracujú v škodlivom prostredí ani nevykonávajú nejaké obtiažne práce. Sú to administratívne pracovníčky, manažéri, softvéristi. Ďakujem za odpovede.
    Rekondičné pobytu nie sú predmetom dane. § 5 odst 3 Zákon o dani z príjmov. e) hodnota poskytovaných rekondičných pobytov, rehabilitačných pobytov, kondičných rehabilitácií a preventívnej zdravotnej starostlivosti v prípadoch a za podmienok ustanovených osobitným predpisom, 17)

    kajab je offline (nepripojený) kajab

    kajab
    V zákone o bezpečnosti a ochrane zdravia pri prácii (§11- rekondičné pobyty) je napísané, že zamestnávateľ je povinný v záujme predchádzania vzniku chorôb z povolania zabezpečovať rekondičné pobyty zamestnancom, ktorí vykonávajú vybrané povolania. Vybranými povolaniami sú tie, ktoré spĺňajú kritériá sťažených pracovných podmienok a súčasne podmienky účelnosti rekondičného pobytu z hľadiska prevencie profesijného poškodenia zdravia. Ale ako ja zistím, ktoré sú to tie vybrané povolania? Je to niekde napísané?

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    kajab Pozri príspevok
    V zákone o bezpečnosti a ochrane zdravia pri prácii (§11- rekondičné pobyty) je napísané, že zamestnávateľ je povinný v záujme predchádzania vzniku chorôb z povolania zabezpečovať rekondičné pobyty zamestnancom, ktorí vykonávajú vybrané povolania. Vybranými povolaniami sú tie, ktoré spĺňajú kritériá sťažených pracovných podmienok a súčasne podmienky účelnosti rekondičného pobytu z hľadiska prevencie profesijného poškodenia zdravia. Ale ako ja zistím, ktoré sú to tie vybrané povolania? Je to niekde napísané?
    V tom §11 máte ďalej uvedené v ods.2, že na základe návrhu vybrané povolania určí po dohode so zamestnávateľom a zástupcom zamestnancom vybraný orgán štátnej správy v oblasti verejného zdravotníctva (PZS) a stáva sa pre zamestnávateľa záväzným.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    kajab Pozri príspevok
    Nikto nič?
    http://www.sspr.gov.sk/texty/File/vy...ompenzacia.pdf


    Od strany 12 ďalej..

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    kajab Pozri príspevok
    Chcela by som vás poprosiť odpovedať na danú otázku. Vedenie by chcelo zamestnancom (+ manželovi, manželke) zajednať kúpeľné pobyty s procedúrami a použiť pri tom sociálny fond. Mám to zamestnancom zdaniť vo výplate a odviesť poistné? Zamestnanci nepracujú v škodlivom prostredí ani nevykonávajú nejaké obtiažne práce. Sú to administratívne pracovníčky, manažéri, softvéristi. Ďakujem za odpovede.
    No podľa môjho názoru nespĺňajú podmienky sťaženého pracovného prostredia ani podmienku účelnosti rekondičného pobytu. To neznamená, že nemôžete uvažovať o príspevku zo sociálneho fondu v rámci sociálnej politiky firmy riešenú v smernici o sociálnom fonde. Tento príspevok zamestnancovi len zdaňujete.

    marosc je offline (nepripojený) marosc

    marosc
    Myslím si, že je potrebné rozlišiť rekondičné pobyty, ktoré vyplývajú zo zákona o BOZP a sú nariadené zamestnancom na základe odsúhlasenia úradu verejného zdravotníctva - tieto sa nezdaňujú a sú oprávneným nákladom zamestnávateľa a rekondičné pobyty, ktoré sa uhrádzajú zo sociálneho fondu na základe vnútropodnikovej smernice o čerpaní sociálneho fondu. Rekondičné pobyty hradené zo sociálneho fondu sa zdaňujú.

    Kúpeľný pobyt a sociálny fond

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.