Zavrieť

Porady

Maľovanie

Chystáme sa na svojpomocné maľovanie a zaujímalo by ma, či existuje niečo ako lepiaca šavlóna na stenu, aby sme dostali rovné linky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    V predajniach pre maliarske potreby dostať papierovú,krepovú pásku,v rôznych šírkach. Nalepí sa na stenu a potom strhne dolu.Je to páska priamo na to, takže nepoškodí stenu.

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    Na rovné linky šablóna nie je, aspoň o tom neviem, ale používa sa na to maliarska lepiaca páska. Tú nalepíš na stenu a maľuješ v rovine akú si páskou urobíš, rovno, šikmo...potom pásku odlepíš a je to.. Niekedy sa stane, že farba na niektorých miestach podtečie, to opravíš malým štetcom.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Aj nas maliar to robil takto, ked stena vyschla, pasku poodlepoval. Volal to HODINA PRAVDY. Drobne nedostatky tiez opravol malym stetcom.

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Tú pásku by som tam ale nenechávala príliš dlho, keď bude nová farba suchá, okamžite s ňou opatrne dole. Inak je riziko, že si strhneš kus omietky, na ktorej máš pásku prichytenú...

    A aby to bolo rovné použi klasickú vodováhu

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    veronika60188 Pozri príspevok
    Chystáme sa na svojpomocné maľovanie a zaujímalo by ma, či existuje niečo ako lepiaca šavlóna na stenu, aby sme dostali rovné linky?
    S tou páskou opatrne... už som videl maliarov, ktorí s ňou krásne ošklbali stenu. Ja som vždy maľoval voľnou rukou... aj linky aj farebné pásy. Vyžaduje to len istú ruku (čiže noc pred natieraním nemôžeš stráviť v bare ) a dobrý štetec. Ako pomôcku si môžeš potiahnuť čiaru na stenu.

    gabikao je offline (nepripojený) gabikao

    gabikao
    U nas to jeden sikovny majster urobil po starom: spagat namocil do ziadanej farby, on chytil na jednej strane, moj muz na druhej a brnkli o stenu(volal to ze nastrelenie). Urobil sa im tam pasik, podla ktoreho potom maloval.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.