Zavrieť

Porady

kontrola DU

ahojte
nahlasila sa mi danova kontrola na DPH, nakolko manzel prerusil zivnost. bol platca DPH, tak sme vratili IC DPH s kartickou. moj problem spociva v tom, ze od nas chcu stav inventury k 31.12.2007 (kontroluju cely minuly rok). lenze ja som mu nerobila skladove hospodarstvo (nemala som soft.)
  • na vykaze o majetku a zavazkoch k 31.12.2007 je v riadku "tovar na sklade" 0
  • vediem mu jednoduche ucto.
  • pracuje s tovarom - kupi a hned to aj preda - pocitacove zostavy a veci s tym suvisiace.
  • mam mu teraz kvoli kontrole dorobit ten sklad (prijemky, vydajky)???? s tym ze k 31.12.2007 nebude na sklade nic, lebo vsetko predal....??? alebo nemusim - tomu by som sa potesila viac.
  • ak nemusim, co mam teda predlozit danovej kontrole - nemate niekto nejaky vzor inventurneho zapisu k 31.12.2007??????
dakujem vam za odpovede. kontrolu mame uz 23.9.
Usporiadat
mercy mercy

mercy je offline (nepripojený) mercy

fakt mi nevie nikto poradit, ci mam robit ten sklad, alebo nemusim????
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

no my sme tiež rušili živnosť a odovzdávali IČ DPH, sklad sme robili a keď sme rušili živnosť, tak sme potom museli dodaniť všetku skladovú zásobu. Aj my podnikáme - teda podnikal isme tak, že sme tovar kúpili, naložili do auta a manžel ho predával
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Doporučujem dorobiť skladovú evidenciu .
Prikladám aj napr. tento link
http://www.porada.sk/t64873-nevedeny...v%E1+evidencia

Komponenty ktoré sa zakúpili na zostavenie PC sa mali evidedovať v Knihe zásob - príjem a ich spotreba ako výdaj .
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Zita5 Pozri príspevok
Doporučujem dorobiť skladovú evidenciu .
Prikladám aj napr. tento link
http://www.porada.sk/t64873-nevedeny...v%E1+evidencia

Komponenty ktoré sa zakúpili na zostavenie PC sa mali evidedovať v Knihe zásob - príjem a ich spotreba ako výdaj .
Zitka si rýchlejšia, som jej ten link aj ja hľadala....
0 0
mercy mercy

mercy je offline (nepripojený) mercy

dakujem za info. este taku podotazku: viete asi ako vyzera faktura - je tam asi 20 poloziek, a ak sa niekto do PC nevyzna, tak ani nevie o co ide. staci ked budem mat sklad.karty napr. "zostava PC", farebne naplne, tlaciarne a pod. alebo musim podla dodavatelskej FA nahadzovat na sklad polozku po polozke????
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
mercy Pozri príspevok
dakujem za info. este taku podotazku: viete asi ako vyzera faktura - je tam asi 20 poloziek, a ak sa niekto do PC nevyzna, tak ani nevie o co ide. staci ked budem mat sklad.karty napr. "zostava PC", farebne naplne, tlaciarne a pod. alebo musim podla dodavatelskej FA nahadzovat na sklad polozku po polozke????
Príjem - po položkách z DFA
Výdaj - po položkách z VFA
Naposledy upravil Zita5 : 19.09.08 at 11:48 Dôvod: oprava výdaj
0 0
mercy mercy

mercy je offline (nepripojený) mercy

dakujem dakujem
caka ma este vela prace :-(
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Veľa zdaru!!!
0 0
Chiconita Chiconita

Chiconita je offline (nepripojený) Chiconita

pre boha! nerob spätne výdajky a príjemky! Kontrola chce len zostavu - inventúru k 31.12.2007 - fyzickú. Jeden hárok, kde sčítaš kolko kusov ti zostalo. Ak nevieš, tak sa spýtaj manžela, čo by mu tam asi tak mohlo zostať ;-) Kontrola predsa nebude pátrať ako blázon. Ide len o to, že teraz musia preverovať všetky skončenia činnosti :-) Nič viac. Musíš dodanit majetok, zásoby, rezervy, záväzky...atď podľa zákona o dani z príjmov. Hlavne, žiadny stres!
Kontrolórky sú tiež len ludia. ;-)
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Chiconita Pozri príspevok
pre boha! nerob spätne výdajky a príjemky! Kontrola chce len zostavu - inventúru k 31.12.2007 - fyzickú. Jeden hárok, kde sčítaš kolko kusov ti zostalo. Ak nevieš, tak sa spýtaj manžela, čo by mu tam asi tak mohlo zostať ;-) Kontrola predsa nebude pátrať ako blázon. Ide len o to, že teraz musia preverovať všetky skončenia činnosti :-) Nič viac. Musíš dodanit majetok, zásoby, rezervy, záväzky...atď podľa zákona o dani z príjmov. Hlavne, žiadny stres!
Kontrolórky sú tiež len ludia. ;-)

Toho by som veľmi nedržala. Čert nikdy nespí ...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Chiconita Pozri príspevok
pre boha! nerob spätne výdajky a príjemky! Kontrola chce len zostavu - inventúru k 31.12.2007 - fyzickú. Jeden hárok, kde sčítaš kolko kusov ti zostalo. Ak nevieš, tak sa spýtaj manžela, čo by mu tam asi tak mohlo zostať ;-) Kontrola predsa nebude pátrať ako blázon. Ide len o to, že teraz musia preverovať všetky skončenia činnosti :-) Nič viac. Musíš dodanit majetok, zásoby, rezervy, záväzky...atď podľa zákona o dani z príjmov. Hlavne, žiadny stres!
Kontrolórky sú tiež len ludia. ;-)
Súhlasím , že sú to tiež len ľudia .
Nie je možné však ani tvrdiť , že zrovna si u kontrolovaného daňového subjektu túto evidenciu vyžiadajú k nahliadnutiu v rámci kontroly .
Možno ani nie .
Z mojej praxe, čo som skutočne na kontrolách bola prítomná , tak boli daniari , ktorí sa len spýtali či sa vedie skladová evidencia , stačilo im povedať že áno ,bol prípad , že si ju dali predložiť a do nej ani nepozreli , ale stalo sa aj to , že si určité karty prechádzali a kontrolovali .

Čiže nikdy neviete , čo zrovna z toho môže vyplynúť , ak evidienciu skladu nebudú mať vedenú a nebudú ju vedieť preukázať pri daňovej kontrole .
0 0
Chiconita Chiconita

Chiconita je offline (nepripojený) Chiconita

Zita5 Pozri príspevok
Súhlasím , že sú to tiež len ľudia .
Nie je možné však ani tvrdiť , že zrovna si u kontrolovaného daňového subjektu túto evidenciu vyžiadajú k nahliadnutiu v rámci kontroly .
Možno ani nie .
Z mojej praxe, čo som skutočne na kontrolách bola prítomná , tak boli daniari , ktorí sa len spýtali či sa vedie skladová evidencia , stačilo im povedať že áno ,bol prípad , že si ju dali predložiť a do nej ani nepozreli , ale stalo sa aj to , že si určité karty prechádzali a kontrolovali .

Čiže nikdy neviete , čo zrovna z toho môže vyplynúť , ak evidienciu skladu nebudú mať vedenú a nebudú ju vedieť preukázať pri daňovej kontrole .
treba zvážiť riziko aké vyplýva z toho, že povie, že príjemky a výdajky nemá ;-) potom si to dať do rovnice času, ktorý strávi rekonštrukciou skladu :-) .... aj ja som bola kontrolórka :-) myslím, že to nebude až také zlé, ak sa jedná o malú firmu a nie je hodnota skladu 3,5 mil.
0 0
Chiconita Chiconita

Chiconita je offline (nepripojený) Chiconita

mercy Pozri príspevok
ahojte
nahlasila sa mi danova kontrola na DPH, nakolko manzel prerusil zivnost. bol platca DPH, tak sme vratili IC DPH s kartickou. moj problem spociva v tom, ze od nas chcu stav inventury k 31.12.2007 (kontroluju cely minuly rok). lenze ja som mu nerobila skladove hospodarstvo (nemala som soft.)
  • na vykaze o majetku a zavazkoch k 31.12.2007 je v riadku "tovar na sklade" 0
  • vediem mu jednoduche ucto.
  • pracuje s tovarom - kupi a hned to aj preda - pocitacove zostavy a veci s tym suvisiace.
  • mam mu teraz kvoli kontrole dorobit ten sklad (prijemky, vydajky)???? s tym ze k 31.12.2007 nebude na sklade nic, lebo vsetko predal....??? alebo nemusim - tomu by som sa potesila viac.
  • ak nemusim, co mam teda predlozit danovej kontrole - nemate niekto nejaky vzor inventurneho zapisu k 31.12.2007??????
dakujem vam za odpovede. kontrolu mame uz 23.9.
a kontrola chce len inventúru....nedávaj jej viac ako si pýta :-)
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Chiconita Pozri príspevok
a kontrola chce len inventúru....nedávaj jej viac ako si pýta :-)
ak chce kontrola inventúru tovaru, tak nemá subjekt čo predložiť. Zadávateľka predsa píše , že stav tovaru na sklade je 0,-.

okrem toho som pochopila, že subjekt nakupoval komponenty (materiál) a predával výrobky. Nepodnikal teda s nákupom a predajom tovaru.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Chiconita Pozri príspevok
treba zvážiť riziko aké vyplýva z toho, že povie, že príjemky a výdajky nemá ;-) potom si to dať do rovnice času, ktorý strávi rekonštrukciou skladu :-) .... aj ja som bola kontrolórka :-) myslím, že to nebude až také zlé, ak sa jedná o malú firmu a nie je hodnota skladu 3,5 mil.
kiežby boli všetci kontrolóri ako naša poraďácka Chiconita...
0 0
Chiconita Chiconita

Chiconita je offline (nepripojený) Chiconita

ermon Pozri príspevok
kiežby boli všetci kontrolóri ako naša poraďácka Chiconita...
dik ;-) moje bývalé kolegyne sú veľmi milé....
0 0
mercy mercy

mercy je offline (nepripojený) mercy

chiconita, ja ti verim. tiez som to tak zo zaciatku brala, lenze v pozadovanych podkladoch pre vykonanie kontroly je aj: "skladove karty" a inventuru zasob tovaru a mat. k 31.12.2007. dalsia vec je, ze vo vykaze majetku som uviedla tu 0 - cize ku koncu roka nemal ziadne zasoby tovaru. je to take do oci bijuce... ale zase ked robim tie prijemky a vydajky - docerta, tiez to nie je lahke, aby som sa trafila do tych vykazov.... :-(
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

mercy Pozri príspevok
chiconita, ja ti verim. tiez som to tak zo zaciatku brala, lenze v pozadovanych podkladoch pre vykonanie kontroly je aj: "skladove karty" a inventuru zasob tovaru a mat. k 31.12.2007. dalsia vec je, ze vo vykaze majetku som uviedla tu 0 - cize ku koncu roka nemal ziadne zasoby tovaru. je to take do oci bijuce... ale zase ked robim tie prijemky a vydajky - docerta, tiez to nie je lahke, aby som sa trafila do tych vykazov.... :-(
Ak bola na výkaze nula, tak musí výjsť aj z príjmu a výdaja- ináč by to fakt zabilo do očí.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ak ti pomôže, pripojim ti pomocnú tabuľku na rýchle urobenie inventarizácie.
0 0
mercy mercy

mercy je offline (nepripojený) mercy

dakujem za formular. a nie je to prilis formalne ked ide o FO - zivnostnika???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať