Zavrieť

Porady

Ako by mal postupovat externista

Najprv sa ospravedlnujem, ale nenasiel som vhodnejsiu sekciu na moje otazky.

Presiel som z denneho na externe studium (dovod zdravotne problemy) a som nezamestnany. Najprv by som asi mal zajist na UP a zaevidovat sa, potom dalej by som sa mal asi hlasit na socialnom, aby som aspon nieco dostal, ale na uradoch my vzdy povedia len tak vseobecne. Na socialnom som sa pytal, ze naco mam narok, tak zato ze som externy nezamestnany student, tak nejakych 1900 + 1700+ nejakych 65. Od jedneho kamarata mam info, ze ak by som mu robil asistenta (pri reviznych kontrolach), tak mam narok od statu na cca 5000 Sk, ale potom by sa my asi zrusila ta davka v hmot. nudzi zo socialneho (ze vraj tych cca 5000 Sk dava stat len pol roka)
Tak tieto veci som sa dozvedel len nahodou. Vobec v tom neviem chodit. Vedel by my niekto pomoct, navrhnut este nejake ine riesenia, pretoze skolu si musim platit, tak aby som aspon na to mal.
Este som zabudol napisat, ze mam 28 a zijem s rodicmy v dome (isto bude urady zaujmat aj prijem rodicov), ale ja nechcem nic od rodicov, aj ked ma este podporuju a platia my vsetko co suvisi zo skolou, ale uz my je to trapne v takom veku aby ma podporovali rodicia
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Fero11 Pozri príspevok
Najprv sa ospravedlnujem, ale nenasiel som vhodnejsiu sekciu na moje otazky.

Presiel som z denneho na externe studium (dovod zdravotne problemy) a som nezamestnany. Najprv by som asi mal zajist na UP a zaevidovat sa, potom dalej by som sa mal asi hlasit na socialnom, aby som aspon nieco dostal, ale na uradoch my vzdy povedia len tak vseobecne. Na socialnom som sa pytal, ze naco mam narok, tak zato ze som externy nezamestnany student, tak nejakych 1900 + 1700+ nejakych 65. Od jedneho kamarata mam info, ze ak by som mu robil asistenta (pri reviznych kontrolach), tak mam narok od statu na cca 5000 Sk, ale potom by sa my asi zrusila ta davka v hmot. nudzi zo socialneho (ze vraj tych cca 5000 Sk dava stat len pol roka)
Tak tieto veci som sa dozvedel len nahodou. Vobec v tom neviem chodit. Vedel by my niekto pomoct, navrhnut este nejake ine riesenia, pretoze skolu si musim platit, tak aby som aspon na to mal.
Este som zabudol napisat, ze mam 28 a zijem s rodicmy v dome (isto bude urady zaujmat aj prijem rodicov), ale ja nechcem nic od rodicov, aj ked ma este podporuju a platia my vsetko co suvisi zo skolou, ale uz my je to trapne v takom veku aby ma podporovali rodicia
Vzhľadom na svoj vek /viac ako 25 rokov/, máš nárok na dávku v hmotnej núdzi. Zaeviduj sa na úrade práce. Akou formou chceš robiť u kamaráta ? /pracovná zmluva, dohoda/ - o aký druh príspevku sa jedná ?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Pre pána kráľa,fero,a čo takto naučiť sa gramatiku,ked si už ten vysokoškolák.externIsta,mI-nie my.....
Navrhujem zamestnať sa.
0 0
evka-janekova evka-janekova

evka-janekova je offline (nepripojený) evka-janekova

maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac
BXLmiami Pozri príspevok
Pre pána kráľa,fero,a čo takto naučiť sa gramatiku,ked si už ten vysokoškolák.externIsta,mI-nie my.....
Navrhujem zamestnať sa.
Aj mna to Y v nadpise pichlo pri srdci ....
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

teraz tiez mimo temy
Slovencina je nam na nic....... Najprv som napisal z makkym, potom si hovorim, ale sak pytam sa na to otazkou aky student som ??? externy ??? takze je to pridavne meno a tam sa pise tvrde y. Aj ked my to tam nepasuje, to "Y" ale slovencina nepusti
A preco nam je slovencina nanic ?? lebo kazdy kto to precital tak tomu chape, ci je tam i, alebo y
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

a ovladas nejaky iny jazyk, ked Ti je uz slovenčina nanič?
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

veronikasad Pozri príspevok
Akou formou chceš robiť u kamaráta ? /pracovná zmluva, dohoda/ - o aký druh príspevku sa jedná ?
Prave, ze neviem. To my len tak nahodou hovoril, ze znamy mu to hovoril, cize je to cez tri osoby.
Len my spomenul, ze odvody by platil za mna stat a aj tych cca 5000 Sk by som dostaval od statu (zrejme z UP), ale naisto to neviem.
Tak som chcel vediet, ci tu nahodou nieje nejaky poradak s UP, alebo zo socialneho, co by my vedel blizsie, respektive lepsie poradit
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Fero11 Pozri príspevok
teraz tiez mimo temy
Slovencina je nam na nic....... Najprv som napisal z makkym, potom si hovorim, ale sak pytam sa na to otazkou aky student som ??? externy ??? takze je to pridavne meno a tam sa pise tvrde y. Aj ked my to tam nepasuje, to "Y" ale slovencina nepusti
A preco nam je slovencina nanic ?? lebo kazdy kto to precital tak tomu chape, ci je tam i, alebo y
Dovolím si polemizovať.Keby som ťa mala prijímať do práce,nedostal by si sa do druhého kola.Clovek,ktorý nie je schopný vyjadrovať sa svojou materčinou....no neviem.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Ja niesom personalista, som technik
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Fero11 Pozri príspevok
teraz tiez mimo temy
Slovencina je nam na nic....... Najprv som napisal z makkym, potom si hovorim, ale sak pytam sa na to otazkou aky student som ??? externy ??? takze je to pridavne meno a tam sa pise tvrde y. Aj ked my to tam nepasuje, to "Y" ale slovencina nepusti
A preco nam je slovencina nanic ?? lebo kazdy kto to precital tak tomu chape, ci je tam i, alebo y
Kašli na ÚP, rovno sa choď prihlásiť na Jazykovedný ústav SAV, tam Ťa celkom určite zoberú, Slovensku už dlho chýbajú takí jazykovední "experty".
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

hmmm robte si srandu ..... btw preco vacsina zvas nepouziva interpunkcne znamienka ??
Poprosil by som, keby Ste sa radsej vyjadrovali k problemu co som uviedol v prvom prispevku
dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Fero11 Pozri príspevok
hmmm robte si srandu ..... btw preco vacsina zvas nepouziva interpunkcne znamienka ??
Poprosil by som, keby Ste sa radsej vyjadrovali k problemu co som uviedol v prvom prispevku
dakujem
Ferko nie som z úradu práce, ale príliš málo info na to, aby som ti vedela poradiť. Tie typu JPP /jeden pán povedal/ nestačia...
Doplň aspoň ako dlho študuješ, či si bol pred nástupom na VŠ niekde zamestnaný. Od toho sa odvíjajú príspevky z úradu práce /príspevok pre znevýhodneného uchádzača - keby si bol zamestnaný u kamaráta, príp. príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť - ak by si chcel začať podnikať sám/. Zákon o službách zamestnanosti nájdeš na lište PORADy, je tam síce znenie k 1,1,2007, od 1,5,2008 tam boli zmeny, tie nájdeš na stránke www.zbierka.sk
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Fero11 Pozri príspevok
hmmm robte si srandu ..... btw preco vacsina zvas nepouziva interpunkcne znamienka ??
Poprosil by som, keby Ste sa radsej vyjadrovali k problemu co som uviedol v prvom prispevku
dakujem
Navrhujem zmieriť sa s tým, (nielen v tejto téme) že nie všetci ovládajú pravopis. Treba to brať ako fakt. Sme tu zväčša všetko dospelí ľudia a mám obavy, že kto sa ho nenaučil ovládať v detstve, už to iné nebude a sú zbytočné akékoľvek narážky. Každý zadávateľ sa opýta na to, s čím potrebuje poradiť, nemyslím, že je to pravopis. Ďakujem za pochopenie.
Naposledy upravil JankaO : 19.09.08 at 16:51
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

2 roky som studoval denne (aj ked idem len do druheho rocnika). Asi pred 7-8 rokmi som pracoval, ale len cca rok. Potom uz nic, len nejake brigadky, ale to nieje nikde evidovane. Takze teoreticky som takmer nikde nepracoval.
Ja som myslel, ze keby sa tu nasiel clovek, ktory v tom chodi, tak zeby my vedel povedat: tak pre teba bude najvyhodnejsie toto, alebo toto alebo ..... Inak musim ist na UP a postupovat klasicky podla nich....
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Tých 5 tis. Sk sa mi najviac podobá na príjem pri vykonávaní absolventskej praxe. Tam je aj polročná lehota vyplácania. Lenže kategória absolvent sa ťa už podľa mojich vedomostí netýka. Práve tak, ako aj pri spoločnom posudzovaní osôb sa za nezaopatrené považuje dieťa do veku 25 rokov (možno 26), ale už nespĺňaš ani toto kritérium. Bohužiaľ, vychádza to na dávku v hmotnej núdzi, pre jednu osobu. Najlepšie by bolo zamestnať sa, ale aj o príjem z dohody sa kráti dávka v hmotnej núdzi.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Dav Pozri príspevok
Tých 5 tis. Sk sa mi najviac podobá na príjem pri vykonávaní absolventskej praxe. Tam je aj polročná lehota vyplácania. Lenže kategória absolvent sa ťa už podľa mojich vedomostí netýka. Práve tak, ako aj pri spoločnom posudzovaní osôb sa za nezaopatrené považuje dieťa do veku 25 rokov (možno 26), ale už nespĺňaš ani toto kritérium. Bohužiaľ, vychádza to na dávku v hmotnej núdzi, pre jednu osobu. Najlepšie by bolo zamestnať sa, ale aj o príjem z dohody sa kráti dávka v hmotnej núdzi.
Súhlasím, mohla by to byť absolventská prax, ale tá je limitovaná vekom 25 rokov. Vypláca sa príspevok po dobu 6 mesiacov vo výške živ.minima na dospelú osobu t.č. 5390,-sk. Takže zostáva len dávka v hmotnej núdzi, s krátením ako píšeš...
Naposledy upravil veronikasad : 19.09.08 at 19:00
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

JankaO Pozri príspevok
Navrhujem zmieriť sa s tým, (nielen v tejto téme) že nie všetci ovládajú pravopis. Treba to brať ako fakt. Sme tu zväčša všetko dospelí ľudia a mám obavy, že kto sa ho nenaučil ovládať v detstve, už to iné nebude a sú zbytočné akékoľvek narážky. Každý zadávateľ sa opýta na to, s čím potrebuje poradiť, nemyslím, že je to pravopis. Ďakujem za pochopenie.
Janka súhlasím, skús si však pozrieť jeho príspevky v iných jeho témach, tých pravopisných chýb je tam minimum ...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
evka-janekova Pozri príspevok
Aj mna to Y v nadpise pichlo pri srdci ....
Teba Evka ,myslím si , pichlo pri srdci dnes viackrát.
0 0
garter garter

garter je offline (nepripojený) garter

Môže to byť pravdepodobne aktivačná práca uchádzačov o zamestnanie buď vykovanávaním menších obecných služieb pre obec alebo dobrovoľníckej služby pre neziskovky alebo obec.
K odvodom dodám - odvody neplatíš ani Ty ani subjekt pre ktorý budeš pracovať. Z titulu, že si - štát za Teba platí IBA zdravotné poistenie.
Odmena za vykonávanie tejto práce je vo výške životného minima tak ako pri absolventskej praxi, t. j. 5390.
Len si treba uvedomiť, že stále budeš mať status UoZ a úrad práce má právo aj povinnosť Ti hľadať riadny pracovný pomer.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

veronikasad Pozri príspevok
Janka súhlasím, skús si však pozrieť jeho príspevky v iných jeho témach, tých pravopisných chýb je tam minimum ...
To som nechcela hodnotiť, nie je to pre mňa ani podstatné. Išlo mi len o toleranciu. Každý sme nejaký - niekto nevie pravopis,... niekto má zelené oči... A toto fórum by malo byť o radení.
Naposledy upravil JankaO : 19.09.08 at 20:25
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
http://www.uprevuca.sk/soc_veci/hmotna_nudza .
Doplním : Ak budeš spĺňať podmienky HN a budeš mať iný príjem , HN sa Ti o tento príjem bude krátiť. 1x mesačne budeš musieť dokladovať svoje príjmy - samozrejme ak nejaké budú.


http://www.employment.gov.sk/new/index.php?SMC=1&id=41
Naposledy upravil Melnick : 19.09.08 at 20:43 Dôvod: link
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať