Zavrieť

Porady

Darovaný tovar

Dobry den,

chcela by som sa poradit. Som platca Dph a uctujem v jednoduchom uctovnictve. Mam obchod a nedavno som zopar produktov darovala blizkym v rodine. Chcem sa opytat, je sposob ako z tohto tovaru (je to len zopar vyrobkov) zaplatim co najmensiu dan?

Dakujem za odpoved.

Daniela
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    1. Treba odviesť DPH
    2. V účtovníctve treba urobiť zápis cez ID storno výdaj za tovar


    Možno by bolo vhodnejšie tovar predať , napr. ak sa jedná o ležiak, sezonny tovar, je možné stanoviť aj nižšiu cenu ako bola nákupná...

    danse je offline (nepripojený) danse

    danse
    Dakujem za odpoved. Len nechapem, co mam teda urobit:

    "V účtovníctve treba urobiť zápis cez ID storno výdaj za tovar"
    - ja som stale len novacik v uctovani. Mohli by ste mi prosim vysvetlit trosku blizsie potrebny postup?

    Velmi pekne dakujem.

    Daniela

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    danse Pozri príspevok
    Dakujem za odpoved. Len nechapem, co mam teda urobit:

    "V účtovníctve treba urobiť zápis cez ID storno výdaj za tovar"
    - ja som stale len novacik v uctovani. Mohli by ste mi prosim vysvetlit trosku blizsie potrebny postup?

    Velmi pekne dakujem.

    Daniela
    Presne tak, ako robíte zápis do peňažného denníka "nákup tovaru" napr 1500,- Sk, tak zápis bude mínus 1500,- Sk nákup tovaru. Doklad označíte ako napr. ako ID dar a dátum darovania...

    danse je offline (nepripojený) danse

    danse
    JankaO Pozri príspevok
    Presne tak, ako robíte zápis do peňažného denníka "nákup tovaru" napr 1500,- Sk, tak zápis bude mínus 1500,- Sk nákup tovaru. Doklad označíte ako napr. ako ID dar a dátum darovania...
    Dobry den, bohuzial som sa dostala len teraz po rocnej inventure opat k rieseniu tohto problemu, stale som to odkladala, ale naozaj neviem, ako to zauctovat:-( Uctujem v Jednoduchom uctovnictve MRP, som platcom DPH - nahodila som si do penazneho dennika ako nakup tovaru s anal. ID DAR a nahodila minusovu hodnotu, neviem aky typ DPH mam zvolit, 40 - dan z tovarov a sluzieb nakupenych v tuzemsku - plny narok na odpocet?- vlastne tam tiez bude minusova hodnota a pri volbe Ucet/Pokladna si mam zvolit "nepen"? Bude to tak spravne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.