Zavrieť

Porady

Výpočet mzdy a PN

Ahojte
Potrebujem poradiť pri výpočte mzdy zamestnanca, pretože sa to len začínam učiť.Zamestnanec je odmeňovaný mes.mzdou 8 100,-Sk.Koncom augusta mal pracovný úraz čiže bol 4 dni PN.Odpracoval 111,5hod a 40 hod mal dovolenku.Aký je vymeriavací základ pri výpočte mzdy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zuzks77 Pozri príspevok
    Ahojte
    Potrebujem poradiť pri výpočte mzdy zamestnanca, pretože sa to len začínam učiť.Zamestnanec je odmeňovaný mes.mzdou 8 100,-Sk.Koncom augusta mal pracovný úraz čiže bol 4 dni PN.Odpracoval 111,5hod a 40 hod mal dovolenku.Aký je vymeriavací základ pri výpočte mzdy?
    Pýtaš sa na vymeriavací základ pre platenie odvodov v mesiaci auguste alebo na vymeriavací základ pre výpočet náhrady príjmu počas dočasnej pracovnej neschopnosti ? Ak je to DPN, uveď odkedy je u vás zamestnaný

    zuzks77 je offline (nepripojený) zuzks77

    zuzks77
    Ahojte, skúšam to ešte raz.Som úplná začiatočníčka a fakt si neviem dať rady.Potrebujem vedieť, aký bude VZ pre platenie odvodov do ZP a SP za mesiac august.Zamestnanec je odmeňovaný mes.mzdou 8100,-Sk, v mesiaci august utrpel prac.úraz- bol 4 dni PN(pričom 2 dni sú prac. a 2dni je víkend),odpracoval 14dní(111,5hod) a 5 dní mal dovolenku.
    Hrubá mzda mi vyšla 7 246,-(odpracované 5 377,- +dovolenka 1 869,-)Čo ďalej?Poradí mi niekto?

    zuzks77 je offline (nepripojený) zuzks77

    zuzks77
    Ahojte, skúšam to ešte raz. Som začíatočníčka a fakt si neviem poradiť.Potrebujem vedieť ako vypočítam VZ pre platbu odvodov do SP a ZP za mesiac august. Zamestnanec je odmeňovaný mes.mzdou 8 100,-Sk.V mesiaci august utrpel prac.úraz pričom bol 4 dni PN(2 prac.dni a 2 dni víkend), odpracoval 14 dní (111,5hod) a 5 dní mal dovolenku.Vypočítala som hrubú mzdu 7 246,-Sk (odpracoval 5 377,- + dovolenka 1 869,-)Je to správne?A čo ďalej z čoho budem počítať odvody?Poraďte prosím

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.