Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    dexter6662 Pozri príspevok
    Pekný deň prajem!Mám takúto otázku:Po skončení strednej školy som nastúpil do práce dňa 8.septembra dňa 12.septembra som nastúpil na PN.Aký budem mať vymeriavaci základ ak som odrobil iba 4 dni???Ak budem mať PN koľko to bude,??v čistom som mal mať 15 000sk.Za skorú odpoveď vopred ďakujem.
    Náhrada príjmu počas dočasnej PN /prvých 10 dní, ktoré platí zamestnávateľ/, ako aj nemocenské /ktoré od 11.dňa platí soc.poisťovňa/ sa počíta na kal. dni z vymeriavacieho základu, ktorým je hrubý príjem, v tvojom prípade hrubá mzda za odpr. dni 8-11.9.08- Akú mzdu máš uvedenú v pracovnej zmluve ?
    No mám 15 500sk ale teraz som nevedle že či v čistom je to na pracovnej zmluve alebo v hrubom.
    Dobre mam v čistom 15500sk už to viem ale ja som chcel len vedieť lebo mi hovoril známy že to sa zaratáva aj počet odpracovaných dni a kedže som ja ešte nikdy nebol zamestnaný tak neviem ........že či mam mať taký postup pri tej vymeriavacej dani ako ostatný zamestnaný.Ďakujem niekomu ak si nájde čas a vypočítami to.ďakujem.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    takže ak je tvoja mesačná hrubá mzda 15500, nastúpil si 8.9., pracoval 4dní a od 12.9. si PN, tak tvoja hrubá mzda za obdobie 8-11.9. by mala byť
    15500:22prac.dní a platených sviatkov v septembri x 4odprac.dni = 2819,-
    z toho sa vyráta "denný vym.základ" (DVZ)
    2819 (vymer.základ v rozhod.období) : 4 (počet kalend.dní v rozhod.období, u teba 8.-11.9., zhodou okolností rovnaký ako je aj počet prac.dní) = cca 704,75

    náhrada pri dočas.PN (platí ti ju zamestnávatel prvých 10dní)
    za prvé 3dni je to 25% z DVZ,
    od 4-tého dna je 55% z DVZ = cca 387Sk na den
    a od 11-teho dna ti už platí soc.poistovna tiež 55% z DVZ

    PN po odpracovanych 4 dnoch - ako vypocitat vymeriavaci zaklad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.