Zavrieť

Porady

Doktorand a PP

Prosim poradit.
Skoncil som VS a zacal som pracovat s tym, ze mi zamestnavatel umozni studovat na doktorandskom studiu.
Ale teraz sa karty obratili. Uz mi to nechce umoznit. Ja to vsak chcem nejako absolvovat.
Chcem sa spytat, v pripade, ak by som musel doktorandske studium ozaj zanechat, budem musiet stipendium vratit?
Zalezi to od tej ktorej skoly, alebo je to niekde v zakone?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    AnitaMartinska Pozri príspevok
    Prosim poradit.
    Skoncil som VS a zacal som pracovat s tym, ze mi zamestnavatel umozni studovat na doktorandskom studiu.
    Ale teraz sa karty obratili. Uz mi to nechce umoznit. Ja to vsak chcem nejako absolvovat.
    Chcem sa spytat, v pripade, ak by som musel doktorandske studium ozaj zanechat, budem musiet stipendium vratit?
    Zalezi to od tej ktorej skoly, alebo je to niekde v zakone?
    Dakujem
    Máš nejakú zmluvu so zamestnávateľom? Kto ti platil štipendium? Dostal si nejaké podmienky k vyplácaniu štipendia?
    AnitaMartinska
    Zmluvu ohladom doktorandskeho studia so zamestnavatelom nemam ziadnu. To bol len ustny prislub, ked som mal 1.7.2008 nastupit do trvaleho PP.
    Na doktorandske studium by som mal nastupit od 1.10.2008.
    Vdaka

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    AnitaMartinska Pozri príspevok
    Zmluvu ohladom doktorandskeho studia so zamestnavatelom nemam ziadnu. To bol len ustny prislub, ked som mal 1.7.2008 nastupit do trvaleho PP.
    Na doktorandske studium by som mal nastupit od 1.10.2008.
    Vdaka
    Potom zamestnávateľ nemusí súhlasiť so štúdiom. Budeš si to musieť zariadiť tak, aby to nezasiahlo do tvojho pracovného času - teda vo svojom voľne.
    AnitaMartinska
    Ale moja zakladna otazka bola, ci budem musiet stipendium v pripade ukoncenia doktorandskeho studia, napr. po pol roku vratit.
    Bolo by to v pripade, ak by sa mi nepodarilo zladit PP a studium.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    AnitaMartinska Pozri príspevok
    Ale moja zakladna otazka bola, ci budem musiet stipendium v pripade ukoncenia doktorandskeho studia, napr. po pol roku vratit.
    Bolo by to v pripade, ak by sa mi nepodarilo zladit PP a studium.
    Ale si mi neodpovedal na otázku, kto ti bude platiť štupendium - škola? zamestnávateľ? Na základe čoho? Akého predpisu? Musia byť určené nejaké pravidlá pre vyplácanie štipendia.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    AnitaMartinska Pozri príspevok
    Stipendium budem mat vyplacane zo skoly ako doktorand.
    Tak najlepšie bude spýtať sa na škole, čo v prípade, že prerušíš štúdium. Neviem totiž, na základe akého predpisu ti bude to štipendium vyplácané, by som to tam pozrel.

    gabikao je offline (nepripojený) gabikao

    gabikao
    Ja ako doktorandka som dostavala plat a nie stipendium a kedze som bola na dennom, nemohla som mat iny hlavny pracovny pomer, ale to bolo pred 10 rokmi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.