Zavrieť

Porady

zrážky z odmien

ahojte. U nás vo firme nastala takáto situácia: obchodníci majú v pracovnej zmluve dohodnutú odmenu vo výške 8%. Riaditeľ mi položil otázku, či je možné na základe neplnenia jeho príkazov túto odmenu krátiť. Napríklad - zadá zamestnancovi úlohu, ten ju nesplní, dostane písomné upozornenie, toto sa zopakuje trikrát. Môže mu za týchto okolností znížiť spomenutú 8%-nú odmenu na 6% ? Ak áno, kde v zákonníku práce to mám hľadať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    kvietok Pozri príspevok
    ahojte. U nás vo firme nastala takáto situácia: obchodníci majú v pracovnej zmluve dohodnutú odmenu vo výške 8%. Riaditeľ mi položil otázku, či je možné na základe neplnenia jeho príkazov túto odmenu krátiť. Napríklad - zadá zamestnancovi úlohu, ten ju nesplní, dostane písomné upozornenie, toto sa zopakuje trikrát. Môže mu za týchto okolností znížiť spomenutú 8%-nú odmenu na 6% ? Ak áno, kde v zákonníku práce to mám hľadať?
    Odmena nie je zákonom nárokovateľná zložka mzdy. Je len na zamestnávateľovi jej priznanie, resp. krátenie.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    kvietok Pozri príspevok
    ahojte. U nás vo firme nastala takáto situácia: obchodníci majú v pracovnej zmluve dohodnutú odmenu vo výške 8%. Riaditeľ mi položil otázku, či je možné na základe neplnenia jeho príkazov túto odmenu krátiť. Napríklad - zadá zamestnancovi úlohu, ten ju nesplní, dostane písomné upozornenie, toto sa zopakuje trikrát. Môže mu za týchto okolností znížiť spomenutú 8%-nú odmenu na 6% ? Ak áno, kde v zákonníku práce to mám hľadať?
    Záleží na tom ako má túto odmenu definovanú v pracovnej zmluve a ako je na predmetnej odmene zainteresovaný (obrat, pracovné výkony atď...). Nie na každú odmenu môžete siahnuť. Môžete len na odmeny alebo prémie, ktoré sú v pracovnej zmluve uvedené ako nenárokovateľné zložky mzdy a odvíjajú sa od plnení pracovných povinností.

    kvietok je offline (nepripojený) kvietok

    kvietok
    Mzdové dojednanie v zmluve znie:
    1. základná mzda 8 500,00 Sk
    2. odmena 8 % z rozdielu medzi predajnou a nákupnou cenou zo zaplatených faktúr ...
    3. odmena vo výške podľa zváženia konateľov spoločnosti
    Jedná sa o krátenie 8% z bodu 2.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    kvietok Pozri príspevok
    Mzdové dojednanie v zmluve znie:
    1. základná mzda 8 500,00 Sk
    2. odmena 8 % z rozdielu medzi predajnou a nákupnou cenou zo zaplatených faktúr ...
    3. odmena vo výške podľa zváženia konateľov spoločnosti
    Jedná sa o krátenie 8% z bodu 2.
    Z takto definovanej odmeny (bod 2) v pracovnej zmluve si svojvoľne percento odmeny zamestnávateľ krátiť nemôže. Môže to riešiť len dohodou so zamestnancom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.