Zavrieť

Porady

Evidencny list dochodkoveho zabezpecenia

Zo socialnej poistovne som dostala zoznam odrobenych rokov v jednotlivych zamestnaniach do roku 2003.Jeden zamestnavatel mi chybal ,to znamena ,ze mi neodoslal list dochodkoveho zabezpecenia do socialnej poistovne.
Ak mi byvaly zamestnavatel po opakovanom vyzvani,aby mi list dodatocne odoslal do Soc.poistovne - odmietol ,ako mam dalej postupovat?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Chyba sa mohla stať aj v SP. Možno bývalý zamestnávateľ odmieta ELDP odoslať z dôvodu, že tak učinil v stanovenej lehote. Dôvod zistíš len v komunikácii s ním. Pozri si aj http://www.socpoist.sk/aktuality-vo-...u-udaje/11871c
    Dakujem za info,ale byvala zamestn.uz so mnou komunikovat nebude,kedze sa vyjadrila,ze do socialnej poistovne za mna neodvadzala a z toho dovodu odmieta ELDZ vypisat

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    silvia1971 Pozri príspevok
    Dakujem za info,ale byvala zamestn.uz so mnou komunikovat nebude,kedze sa vyjadrila,ze do socialnej poistovne za mna neodvadzala a z toho dovodu odmieta ELDZ vypisat
    Ako to máme chápať, čo som označil?
    Možnosti:

    1. Zamestnali ťa na čierno, bez prihlásenia do SP
    2. Bola si prihlásená, len neodvádzali poistenie a ostali dlžný do poisťovne
    3. Nebola si na TPP ale len na nejakú formu dohody

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Ak máš pracovnú zmluvu, alebo výplatné pásky, tie si odlož a predložiš ich na vykrytie toho obdobia, ktoré ti chýba pri odchode do dôchodku.

    maria- je offline (nepripojený) maria-

    maria-
    Ja by som to riešila teraz nič by som neodkladala do dôchodku, ak sa firma zruší celkom tak už potom neurobíš nič.
    smith Pozri príspevok
    Ako to máme chápať, čo som označil?
    Možnosti:

    1. Zamestnali ťa na čierno, bez prihlásenia do SP
    2. Bola si prihlásená, len neodvádzali poistenie a ostali dlžný do poisťovne
    3. Nebola si na TPP ale len na nejakú formu dohody
    Neodvadzali do poistovne a zostali dlzni,mam len pracovnu zmluvu
    smith Pozri príspevok
    Ako to máme chápať, čo som označil?
    Možnosti:

    1. Zamestnali ťa na čierno, bez prihlásenia do SP
    2. Bola si prihlásená, len neodvádzali poistenie a ostali dlžný do poisťovne
    3. Nebola si na TPP ale len na nejakú formu dohody
    Neodvadzali do poistovne,mam len pracovnu zmluvu

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    silvia1971 Pozri príspevok
    Neodvadzali do poistovne,mam len pracovnu zmluvu
    To ešte neznamená, že neposielali aspoň mesačné výkazy. U zamestnanca nie je podstatné či zamestnávateľ zaplatil. To je vec medzi SP a ZĽ. Teba to nemá ako znevýhodňovať. Skús najprv na pobočke kde patril tvoj zamestnávateľ zistiť ako to vlastne je. Nakoľko tie rozpisy posila ustredňa, tak mohlo sa stať, že viazne komunikácia medzi pobočkou a centrálou.

    Mne pre zmenu v tom rozpise chýba 12 rokov, a že vraj mám odpracovaných iba 204 dni. A to mám už čoskoro 37.

    Evidencny list dochodkoveho zabezpecenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.