Zavrieť

Porady

zaúčtovanie prenájmu

So živnostníkom som ešte v roku 2006 spísala zmluvu o prenájme nebytových priestorov. Akým spôsobom mám zaúčtovať tieto výdaje? Do kolónky prevádzkové réžia? Je potrebné zaevidovať záväzky interným dokladom, alebo mám každý mesiac vystavovať faktúru.
Iveta
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ikovacikova je offline (nepripojený) ikovacikova

    duchom veľmi mladá ikovacikova
    Ešte raz. Ja prenajímam vo svojom dome skladové priestory, ale tomu dotyčnému robím účtovníctvo a neviem, ako to mám zaúčtovať

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ikovacikova Pozri príspevok
    Ešte raz. Ja prenajímam vo svojom dome skladové priestory, ale tomu dotyčnému robím účtovníctvo a neviem, ako to mám zaúčtovať
    Bude to prevádzková réžia.

    To, že ako budeš evidovať jeho záväzok voči tebe záleží ako máte dohodnuté podmienky v zmluve. Keď je uvedené, že budeš vystavovať fa mesačne, tak faktúru do knihy záväzkov. Keď bez faktúry, tak odporúčam cez interné doklady ako záväzok. A potom úhrady samozrejme do peňažného denníka.

    P.S. Si účtovníčka, tak nie je to také ťažké predsa. A idem si udeliť žltú kartu.

    ikovacikova je offline (nepripojený) ikovacikova

    duchom veľmi mladá ikovacikova
    velmi pekne ďakujem. Nebola som si istá, ale v podstate som to takto robila.

    zaúčtovanie prenájmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.