Zavrieť

Porady

Zrušenie kúpnej zmluvy

V apríli 2008 sme predali nákladné auto inému podnikateľovi za 464 000,-- Sk /cena s DPH/. 140 000,--uhradil a ostatok nie. Teraz sme sa s ním dohodli, že auto zoberieme späť. A teraz ako to spraviť účtovne, aby to bolo čo najlepšie.
Ja to chcem urobiť tak, že vlastne napíšem Zrušenie kúpno-predajnej zmluvy z dôvodu neplatenia, v nej uvediem, že po vzájomnej dohode uhradených 140 000,-- je mu nevrátime, je to za používanie auta a na 324 000,-- sk napíšem dobropis. Samozrejme sumy rozdelím na základ a DPH. Neviem ako to mám inak urobiť a potrebovala by som poradiť, či je to správne alebo nie.
A ešte obaja sme platci DPH a účtujeme v JÚ.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Ak ste obaja platitelia DPH. ZD je 389916, Sk a daň 74084 Sk. Kúpno-predajná zmluva mala obsahovať náležitosti FA podľa par. 71 z o DPH. Ak neobsahovala, potom bolo potrebné vystaviť FA-daňový doklad, kde Vám vznikla DP z NA.

    Teraz anulovanie zmluvy by som riešila dobropisom podľa par. 25 z o DPH. Došlo k vráteniu tovaru, buď v sume plnej (podľa dohody) alebo v sume nižšej, pretože zrejme došlo k opotrebovaniu NA v závislosti od počtu prejazdených km. (znova závisí od dohody zmluvných strán.)

    Zvyšok KPZ a dobropisu by som riešila zápočtom.

    Ivetasp je offline (nepripojený) Ivetasp

    Ivetasp
    ďakujem za odpoveď. Samozrejme sme pri vystavení Fa odviedli DPH, ale mne išlo o to, či môžem dobropis vystaviť len na časť sumy z celkovej faktúry

    eureka je offline (nepripojený) eureka

    eureka
    zdravím ...

    potreboval by som vzor návrhu na zrušenie kúpno - predajnej zmluvy v neprospech kupujúcého ... ( dôvod ... dlhodobé nesplácanie ) ....
    vopred dakujem všetkým za pomoc ....

    Zrušenie kúpnej zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.