Zavrieť

Porady

USB Kľúčiky

Zdravim,
uvažujem nad kúpou USB kľúčika. Aké značky sa vám osvedčili a fungujú bez problémov? Koľko GB používate, prípadne koľko vás stáli? Kupovali ste ich cez internet, v obchodoch /mensich, vacsich/? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Lukas63 Pozri príspevok
    Zdravim,
    uvažujem nad kúpou USB kľúčika. Aké značky sa vám osvedčili a fungujú bez problémov? Koľko GB používate, prípadne koľko vás stáli? Kupovali ste ich cez internet, v obchodoch /mensich, vacsich/? Dakujem
    Dnes máš oooooooobrovskú ponuku USB kľúčov. V podstate je jedno ktorú značku kúpiš, pokiaľ to nebude NoName od číňanov (viď priložený obrázok).

    Najlepšie značky sú PQi, Apacer, ADATA, Kingston, ..... a mnohé iné.

    Kapacitu čo najväčšiu, kedysi (keď boli bežné 126 MB) som híkal, keď som videl 1GB kľúč, nedávno sme nafasovali kľúče s kapacitou 8GB. Je to len otázka ceny - koľko si ochotný dať za kľúč. Medzi značkami nie je veľký rozdiel v cene, cena závisí najmä od kapacity.
    USB z Miletičky.jpg  

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Kluce dnes idu cca od 2GB po nejakych 200-300Sk az po nejakych 32GB cca 2200 a viac (zalezi od znacky). Cez internet by som kluc nekupoval, pretoze prerobis na (postovnom, dnes kurierske sluzby beru myslim 150 Sk min). Staci si pozret ceny na nete a potom zajdes do nejakeho obchodu s PC a kupis.

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    Zabudol si na este jeden dolezity parameter - rychlost zapisu a kopirovania s USB kluca. Aby ta potom netriafal slak ze tu kopiruje 4GB napr 30 minut.... To sice zavisi aj od rychlosti portu ku ktorenu to pripajat, ale darmo kluc pripojis k usb 2, ak kluc stiha max 1.1 ... Chcem len povedat, aby si si kupit taky kluc, ktory ta bude co najmenej limitovat... Ale aj "rychlejsi" kluc stoji o par koruniev viacej...

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    A ešte pripomeniem jednu závažnú chybu ktorú mnohí robia. Keď je kľúč s veľkou kapacitou zvádza na to, aby bol používaný ako univerzálne úložisko všetkých dôležitých a aktívne používaných dokumentov. A tým že je mobilný, často to býva jediné miesto kde sú tieto dokumenty uložené. Nepovažujte kľúč za nepokaziteľné zariadenie! Zálohovať, zálohovať a ešteraz zálohovať aj dáta ktoré máte na kľúči!

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Andy Kralik Pozri príspevok
    A ešte pripomeniem jednu závažnú chybu ktorú mnohí robia. Keď je kľúč s veľkou kapacitou zvádza na to, aby bol používaný ako univerzálne úložisko všetkých dôležitých a aktívne používaných dokumentov. A tým že je mobilný, často to býva jediné miesto kde sú tieto dokumenty uložené. Nepovažujte kľúč za nepokaziteľné zariadenie! Zálohovať, zálohovať a ešteraz zálohovať aj dáta ktoré máte na kľúči!
    Ha..ja som sa presne takto opálil. Vytiahol som USB z počítača práve počas vypínania...a viac som z neho nedostal nič. Odvtedy odhlasujem USBčko pri vyťahovaní z PC i softwarovo...

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Presne tak, treba USB používať len na prenos a nie na uchovávanie dát. Preto mám len s malou kapacitou, lebo keby som mala 8gigový tak tam už mám asi všetko
    V poslednej dobe čo som videla ponuky na USB kľúče tak všetky mali rýchlosť zápisu 2, čiže v tom by nemal byť taký problém.

    Lukas63 je offline (nepripojený) Lukas63

    Lukas63
    aa nepoznate nejaky obchod s takymto PC prislusenstvom kde maju dobre ceny a je v Bratislave?

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    Lukas63 Pozri príspevok
    aa nepoznate nejaky obchod s takymto PC prislusenstvom kde maju dobre ceny a je v Bratislave?
    Shark Computers, NAY ........ a ak si mobilný a chceš toho kupovať viac, tak aj AGEM.

    RudyB je offline (nepripojený) RudyB

    RudyB
    USB kľúče sú super vec, ani sa mi veriť nechce, že sme niekedy fungovali na disketách.
    ale odporúčam Vám prečítať si tento článok :

    Každá tretia počítačová hrozba sa na Slovensku šíri cez USB kľúče

    viac na http://www.eset.sk/napisali-sme-kazd...a-siri-cez-usb

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.