Zavrieť

Porady

preplatok na pokladni, dotácia

Pekny den,
chcem sa spytat profesionalov - ako spotrebovat učtovny preplatok na prirucnej pokladni??
Co sa stane, alebo moze nastat ak sa v uct.obdobi neurobi dotacia pokladne??
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Airam25 Pozri príspevok
    Pekny den,
    chcem sa spytat profesionalov - ako spotrebovat učtovny preplatok na prirucnej pokladni??
    Co sa stane, alebo moze nastat ak sa v uct.obdobi neurobi dotacia pokladne??
    Dakujem.
    Prebytok hotovosti účtujeme: 211/668.

    Airam25 je offline (nepripojený) Airam25

    Múdrosť musíš hľadať,hlúposť príde sama. ...viac Airam25
    Dakujem za rychlu odpoved.
    Mam este jednu otazku - ohladom dotacie pokladne, musi byt robena kazdy mesiac?? Aj vtedy ked je v nej fyzicky dostatok penazi??

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Airam25 Pozri príspevok
    Dakujem za rychlu odpoved.
    Mam este jednu otazku - ohladom dotacie pokladne, musi byt robena kazdy mesiac?? Aj vtedy ked je v nej fyzicky dostatok penazi??
    Ak je v nej dostatok peňazí, tak dotácia nie je potrebná, ale môže byť.

    Airam25 je offline (nepripojený) Airam25

    Múdrosť musíš hľadať,hlúposť príde sama. ...viac Airam25
    S tym suhlasim, tiez si to myslim. A co v pripade ked v nej uz fyzicky peniaze nie su, ale program vykazuje zostatok?? Mam to doplatit z vlastneho vrecka??? Manko na pokladni je vylucene.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Airam25 Pozri príspevok
    S tym suhlasim, tiez si to myslim. A co v pripade ked v nej uz fyzicky peniaze nie su, ale program vykazuje zostatok?? Mam to doplatit z vlastneho vrecka??? Manko na pokladni je vylucene.
    Treba si priezrieť účtovanie na účte 211. Treba najpr zistiť, kde je chyba, z čoho vznikol ten rozdiel.

    Airam25 je offline (nepripojený) Airam25

    Múdrosť musíš hľadať,hlúposť príde sama. ...viac Airam25
    No idem za tym,prehrabavam sa uz dlhsiu dobu v uct.dokladoch za minule roky a zatial som nic nenasla.Mam smolu v tom ze tato firma ma ext.uctovnika,kt.robi koncorocne uzavierky ale nepodpisuje doklady - teda neprebera zodpovednost.Ako mu potom mozem jeho chybu aj ked najdenu dokazat?

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    4x ročne sa musí robiť inventarizácia pokladničnej hotovosti (samozrejme aj so zápisom), možno by pomohlo pohľadať posledný zápis a začať od toho dňa.

    Airam25 je offline (nepripojený) Airam25

    Múdrosť musíš hľadať,hlúposť príde sama. ...viac Airam25
    Pracujem v tejto firme od r.2006 ale ziaden takyto doklad som tu od ext.uctovnika nevidela. Ani som nebola oboznamena, ako sa to robi.Bola som presvedcena, ze ked ma zmluvu o dielo na zaklade,kt.je vyplacany kazdy mesiac,tieto prace odvadza, v zmysle svojej zmuvy sa k nim zavazuje.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Airam25 Pozri príspevok
    Pracujem v tejto firme od r.2006 ale ziaden takyto doklad som tu od ext.uctovnika nevidela. Ani som nebola oboznamena, ako sa to robi.Bola som presvedcena, ze ked ma zmluvu o dielo na zaklade,kt.je vyplacany kazdy mesiac,tieto prace odvadza, v zmysle svojej zmuvy sa k nim zavazuje.
    No, to áno, je na zvážení zamestnáv., či po týchto nedodržiavaní zákona o účtovníctve neprehodnotiť zmluvu s externistom. Predsa za účtovníctvo zodpovedá on.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Inventarizáciu pokladničnej hotovosti nevykonáva účtovník sám, ale za prítomnosti pokladníka.
    Treba zabezpečiť jej vykonávanie, DK to občas pýta.

    Airam25 je offline (nepripojený) Airam25

    Múdrosť musíš hľadať,hlúposť príde sama. ...viac Airam25
    Tweety a Rozalka,ďakujem za cenné rady a upozornenia. No veci na kt.upozornujete su tazko riesitelne, firma je s.r.o. s konatelom cudzincom, a nik nema jeho splnomocnenie na zastupovanie.Jeho navsteva vo firme je 1.krat rocne. A ja nie som uctovnik firmy, iba zamestnanec.

    A problem s pokladnou si musim poriesit nejak sama, pripadne s pomocou skvelych poradakov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.