Zavrieť

Porady

phm

viem ze je tu vela prispevkov ohladom phm...ale ja sa chcem spytat len na to ze ked mi zivnostnik donesie blociky od phm auta...tak nie vsetky mu mozem zaratat ako danove vydavky...ze nie???to zavisi od spotreby ze ano???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Tu toho bolo popísané dosť: http://www.porada.sk/t83259-kniha-jazd.html

    jednoduchý návod: bločky účtuj ako VNZD. Na základe knihy jázd za určité obdobie (napr. mesiac)zodpovedajúcu výšku výdavkov zúčtuj ako VOZD.

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Mal by mať knihu jázd a podľa najazdených km a spotreby auta mu môžeš narátať bločky.
    takze nie vsetky blocky co mi donesie su VOZD???len tie ktore vlastne minie podla spotreby v TP??
    no napr. teda v pondelok natankoval do plnej nadrze cca.2000 a kazdy den chodi do prace a z prace...na co minul 1500...tak z toho blocka je vlastne 1500 VOZD...a 500 VNZD...a ako to nauctujem este v softe???

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Nie je to tak. Naštuduj si to, čo ti doporučil ekopo v príspevku 2. Veď do práce chodíme všetci, a nemáme nárok na auto.
    Naposledy upravil m.hladka : 24.09.08 at 16:58

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    iva novakova Pozri príspevok
    no napr. teda v pondelok natankoval do plnej nadrze cca.2000 a kazdy den chodi do prace a z prace...na co minul 1500...tak z toho blocka je vlastne 1500 VOZD...a 500 VNZD...a ako to nauctujem este v softe???
    Najprv by sme mali vyjasniť čo znamená slovné spojenie "každý deň chodí do práce a z práce".

    1. Charakter jeho práce vyžaduje denné služobné cesty? (návsteva klientov)
    2. Miesto skutočného výkonu činnosti je odlišná od sídla?
    3. Skutočné miesto výkonu činnosti je jeho prevádzka, alebo nie?
    4. Alebo to slovné spojenie naznačuje to, že je vlastne "zamestnaný" na živnosť u iného podnikateľského subjektu?
    chodi do prace a z prace...niekde kde vykonava tu zivnost...doma ma sidlo ale pracuje uplne v inom meste...vlastne to po 4.

    Miriam.x je offline (nepripojený) Miriam.x

    Miriam.x
    Cesta z domu na miesto kde pravidelne vykonáva prac. činnosť a späť nie je daňovým výdavkom.
    Ešte by si mala upresniť či má auto v majetku firmy alebo nie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.