Zavrieť

Porady

Geologicý prieskum

Len tak v krátkosti:

Koľkí z Vás, ktorí ste stavali dom, ste si dali spraviť aj geologický priekum a koľko to stálo?

Mám totiž pocit, že sa o ňom píše dosť, no málo kto ho aj skutočne dáva robiť.

Aká je skutočnosť? Je to zbytočnosť, alebo nevyhnutnosť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    leonq je offline (nepripojený) leonq

    leonq
    urcite to nie je zbytocnost a moze to usetrit mnoho starosti

    avsak je to dost drahe

    alternativa je najst firmu, ktora sa tym zaobera a ma informacie z okolia a bola by ich ochotna poskytnut

    postupoval som podobne nasiel som firmu v meste, ktora robi prieskumy na objednavku obci, majitel firmy poznal dokonale cele okolie mesta a informacie ochotne poskytol - dokonca - zadarmo !

    myslim si ze na stavbu rodinneho domu ak sa nejedna o specialnu lokalitu z rizikami nestabilnej pody alebo zosuvov , nie je podrobny prieskum az taky nutny

    dolezite je poznat vysku spodnej vody a typ podlozia aby statik mohol vypocitat udaje potrebne na stavbu

    moze sa stat ze dostanete odporucenie len na bungalov a nie poschodovu stavbu, kvoli vlastnostiam podlozia, ale to je len ako priklad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.