Zavrieť

Porady

zamestnanie na zmluvu

čaute poraďáci, mala by som na Vás jednu otázku. Sme stavebná firma, a dosť rýchlo sa nám striedajú dohodári. Niekedy odídu hneď na druhý deň, a už ich ani neuvidím, a potom je tu problém s výplatou a podpisovaním listín. Stavby máme totiž po celom Slovensku, takže nič moc.
Mi niekto spomínal, že by som ich mohla dať len na zmluvu o dielo, uviedla by sa stavba a druh práce, ktorú by vykonávali, a na základe odprac. hodín by dostali zaplatené, neboli by prihlásený na sociálke. Všetko by bolo zdokladované.
Musím ich poistiť dodatočne? Môže byť vôbec takáto zmluva?
za rady ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    No máš to trošku komplikované.
    Tou zmluvou o dielo by som to určite ja neriešila, neverím, žeby toto prešlo u Inšpektorátu práce, daňovníkoch a podobných inštitúciách. Poviem ti pravdu, ani u mňa by si zrejme s tým neprešla. Veď jedným zo základov zmluvy o dielo je i to, že práce vykoná vlastnými prostriedkami, čo určite nie je v tvojom prípade pravda, neverím, že chodia na stavby s vlastným vercajkom (rozumej náradím )
    V stavebníctve - sezónne práce, riešite to dohodármi, to je v poriadku. Hovoríš, že problém je v podpisovaní papierov... Ale veď všetky potrebné papiere mu dáš predsa podpísať už pred nástupom, čo aj zo zákona musíš...
    A ak odíde hoci aj na druhý deň, nech, odhlásim ho a výplatu mu pošlem buď na účet, ktorý si od neho vypýtam alebo poštou a máš doklad o vyplatení a hotovo.

    zamestnanie na zmluvu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.