Zavrieť

Porady

denný vymeriavací základ

Mohol by mi prosím niekto laicky a stručne objasniť akým spôsobom sa vypočítava denný vymeriavací základ v súvislosti s materskou?
Vopred veľmi pekne ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    macacko Pozri príspevok
    Mohol by mi prosím niekto laicky a stručne objasniť akým spôsobom sa vypočítava denný vymeriavací základ v súvislosti s materskou?
    Vopred veľmi pekne ďakujem
    Tak ako pre nemocenské dávky..

    http://www.porada.sk/t88397-vypocet-materskej.html
    http://www.porada.sk/t87202-pn.html

    macacko je offline (nepripojený) macacko

    macacko
    prepacte, velmi som si nepomohla...(nie účtovnícky typ) Pre ujasnenie situácie: Moj hrubý príjem je 17900,- + 13.14. plat vo výške tohto príjmu + kvartálne odmeny + nejaké príplatky. Z tohto všetkého mi boli robené odvody a samozrejme aj poctivo odvádzané dane.
    K tomu asi 4 roky robím osobnú asistenciu ZŤP. Činí to cca 4500,- mes. - Čiže daň. priznanie si robím sama. Priem. mes. príjem za posl. 3 mes. bol 18000,- + 4500 Os. asistencia. Na MD som nastúpila 15/8/08. (v tento den mi boli vyplatené kv.odmeny a 30/8/08 som dostala posl. výplatu) Sociálna poisťovňa mi poslala rozhodnutie, kde uvádzajú, že môj denný vymeriavací základ je 400,-SKK. Neviem ale zdá sa mi to málo. 15/9/08 som zo sociálky dostala 6800,- SKK

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Ak si na MD nastúpila 15.8.08 - tak MD je počítaná z hrubého príjmu za rok 2007.
    Spočítaj si hrubý príjem za r. 2007 (predpokladám, že z toho opatrovateľského príspevku si neplatila nemocenské poistenie-takže z tohoto príjmu nemáš nárok na dávku MD)
    V prípade, že si odpracovala celý rok 2007 - tak tvoj priemerný hrubý príjem musel byť cca:
    400x365 / 12 = 12.166 SKK

    Z čoho je 55% cca 6700SKK (+- pretože MD sa počíta na kalendárny deň)

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    macacko Pozri príspevok
    prepacte, velmi som si nepomohla...(nie účtovnícky typ) Pre ujasnenie situácie: Moj hrubý príjem je 17900,- + 13.14. plat vo výške tohto príjmu + kvartálne odmeny + nejaké príplatky. Z tohto všetkého mi boli robené odvody a samozrejme aj poctivo odvádzané dane.
    K tomu asi 4 roky robím osobnú asistenciu ZŤP. Činí to cca 4500,- mes. - Čiže daň. priznanie si robím sama. Priem. mes. príjem za posl. 3 mes. bol 18000,- + 4500 Os. asistencia. Na MD som nastúpila 15/8/08. (v tento den mi boli vyplatené kv.odmeny a 30/8/08 som dostala posl. výplatu) Sociálna poisťovňa mi poslala rozhodnutie, kde uvádzajú, že môj denný vymeriavací základ je 400,-SKK. Neviem ale zdá sa mi to málo. 15/9/08 som zo sociálky dostala 6800,- SKK
    súhlasím s machinak, že zo zamestnania je rozhod.obdobím r.2007 a že z opatrovania pravdepodobne nem.poistenie neplatíš. To by si si musela podať "dve žiadosti o materské", jednu v zamestnaní a jednu z toho opatrovania (v nom sa nevyznám).

    no mne na tvojich údajoch niečo nesedí.
    Ak si nastúpila na MD od 15.8.08 a v septembri si dostala materské za obdobie 15.8-31.8.08 t.j. 17kalend.dní 6800,-Sk (17dníx400,-Sk/den), tak predpokladám, že 400,- nebol tvoj denný vymeriavací základ ale nemoc.dávka=meterské na 1kalendárny den.

    V takom prípade dostaneš materské za mesiac 9/08 sumu 30dní v septembri x 400= 12000,-.
    A súčet tvojich vymeriavacích základov zo zamestnania v r.2007 bol
    400 :0,55 x 365 = cca 265454,- , denný VZ 400:0,55 cca 727,27 (ak to chceš priemerne na mesiac tak cca 22121,-)

    denný vymeriavací základ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.