Zavrieť

Porady

Prosím pomôžte mi s papagajom!prosím

Prosím pomôžte.Bývam v rodinnom dome a chovám papagája (korelu). Dnes som ju vyložila s klietkou von a macka nám klietku prevrátila , vták vyletel a mačka ho chytila a vytrhala mu i pierka na hlave. Tú ranku má aj troška podliatu krvičkou ale na tam takú malú dierku . A nevieme či to je niečo ako ucho alebo mu to spôsobila tá mačka ale okolo dierky nie je krv a ani to okolo nie je podliate...prosím poradťe čo mám spraviť!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ja odporúčam veterinára

    Hanka Perka, určite je lepšie navštíviť osobne veterinára, lebo takto na diaľku, nikto neurčí diagnózu a papagája nevylieči...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Hanka Perka Pozri príspevok
    Prosím pomôžte.Bývam v rodinnom dome a chovám papagája (korelu). Dnes som ju vyložila s klietkou von a macka nám klietku prevrátila , vták vyletel a mačka ho chytila a vytrhala mu i pierka na hlave. Tú ranku má aj troška podliatu krvičkou ale na tam takú malú dierku . A nevieme či to je niečo ako ucho alebo mu to spôsobila tá mačka ale okolo dierky nie je krv a ani to okolo nie je podliate...prosím poradťe čo mám spraviť!
    AK je to dierka na boku hlavy za okom, tak je to ucho. To neurobila mačka. Vtáky majú uši len také malé dierky. Normálne ich nie je vidno, lebo sú schované pod operením.

    Ak nemá žiadne viditeľné zranenie, len tie vytrhané pierka, tak neboj, pierka dorastú.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    zaujímave,že máš papagája a nevieš ako vyzerá jeho ucho?divne podla mna

    Achy je offline (nepripojený) Achy

    Achy
    Presne, moze to byt usko. Nase andulky sem-tam santili, vytrhali si perie a parkrat im ho bolo vidiet.
    Inac pre porovnanie si pozri napriklad tento obrazok:
    http://parrotclub.sk/pimg/bild.php?b...07&eintrag=144

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Hanka, čo je s papagájom? Ako ste to zvládli u veterinára?

    Hanka Perka je offline (nepripojený) Hanka Perka

    Hanka Perka
    Ďakujem že ste mi radili.. Veterinár nakoniec nebol potrebny..Papagajovi sa ranky zaholili aj same vytrhany chost opäť dorástol

    Prosím pomôžte mi s papagajom!prosím

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.