Zavrieť

Porady

okamžitá výpoveď

Zdravím Vás nevedel som kde zaradiť moju otázku, pretože som tu nový takže ak som netrafil tému tak sorry..........
Mám problém, šéf mi zhruba pred mesiacom povedal , že firma končí, ale s tým, že nevie povedať presný dátum ( o mesiac, o dva,o 15 dní, o pol roka).Zatiaľ mi nedal výpoveď a ani ja jemu.
Ja som jeho informáciu zobral na vedomie a začal si hľadať inú prácu...podarilo sa ibaže tam potrebujú aby som nastúpil čím skôr.....a teraz moja otázka:
Môžem ukončit pracovný pomer na základe §69 ods 3 ZP ????......vopred Vám ďakujem za odpovede a rady.......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    gogs Pozri príspevok
    Zdravím Vás nevedel som kde zaradiť moju otázku, pretože som tu nový takže ak som netrafil tému tak sorry..........
    Mám problém, šéf mi zhruba pred mesiacom povedal , že firma končí, ale s tým, že nevie povedať presný dátum ( o mesiac, o dva,o 15 dní, o pol roka).Zatiaľ mi nedal výpoveď a ani ja jemu.
    Ja som jeho informáciu zobral na vedomie a začal si hľadať inú prácu...podarilo sa ibaže tam potrebujú aby som nastúpil čím skôr.....a teraz moja otázka:
    Môžem ukončit pracovný pomer na základe §69 ods 3 ZP ????......vopred Vám ďakujem za odpovede a rady.......
    Nie, to nie je dôvod na okamžité ukončenie PP.

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    prečo § 69? okamžite nemáš dôvod skončiť prac. pomer. tam sú napísané taxatívne dôvody kedy sa môže okamžite skončiť PP, napr. na základe lekárskeho posudku, atď..... radšej skús použiť
    tento § 60 -skončenie PP dohodou. dohodnúť sa s ním o dátumu skončenie PP

    § 60

    (1) Ak sa zamestnávateľ a zamestnanec dohodnú na
    skončení pracovného pomeru, pracovný pomer sa
    skončí dohodnutým dňom.
    (2) Dohodu o skončení pracovného pomeru zamestnávateľ
    a zamestnanec uzatvárajú písomne. V dohode
    musia byť uvedené dôvody skončenia pracovného pomeru,
    ak to zamestnanec požaduje alebo ak sa pracovný
    pomer skončil dohodou z dôvodov organizačných
    zmien.
    (3) Jedno vyhotovenie dohody o skončení pracovného
    pomeru vydá zamestnávateľ zamestnancovi



    alebo keby nechcel súhlasiť, tak dať riadnu výpoveď s 2 mesačnou lehotou podľa §67

    gogs je offline (nepripojený) gogs

    gogs
    a co ak sa nebude chiet dohodnut????.......a mne by hrozilo ze mi ujde pracovna pozicia ktoru som si nasiel.........da sa to este najako inaac riesit????

    gogs je offline (nepripojený) gogs

    gogs
    a mozem pocas dvojmesacnej vypovednej lehoty ..... nenastupit do zamestnania?.......aj po vycerpani zostavajucej dovolenky?(15dni)........hrozia mi z toho nejakee sankcie???alebo nieco podobne?

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    gogs Pozri príspevok
    a co ak sa nebude chiet dohodnut????.......a mne by hrozilo ze mi ujde pracovna pozicia ktoru som si nasiel.........da sa to este najako inaac riesit????

    ale však nemal by ti robiť problémy, lebo ti už naznačil, že končí a chceš riskovať, že ti to miesto obsadí niekto druhý?..........................

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    podľa mňa skús sa s ním dohodnúť, aby ste skončili PP s dohodou.

    gogs je offline (nepripojený) gogs

    gogs
    nechcem riskovat ale ide tu o to ze v tomto zamestnanii som sam cele dni celu agendu a vsetko som tu vybudoval ja........takze ak oddidem on sa z toho nevymota lebo ani nemal snahu sa vediet z toho vymotat.........a toho sa bojiii to je dovod preco ma tu silou mocou chce drzat...........preto hladaam nejakyy nepriestrelny dovod aby som mohol oddiist...........

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    tak mu sľúb, že ho nenecháš v štichu , keď odídeš a daj mu to aj písomne, nič iné ma nenapadá.
    vlastne môžete aj spraviť nejakú dohodu , prípadne pracovnú zmluvu, . PP môžeš mať aj viacej, neni problém

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    I ja Ti odporúčam sa s ním dohodnúť a ukončiť pracovný pomer v zmysle § 60 ZP.
    Na šéfa nepozeraj on aj tak veľmi rýchlo zabudne čo si pre neho urobil, toť moje odporúčanie z vlastnej skúsenosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.